Knihy, ktoré v nás vzbudí túžbu cestovať
Lifestyle

Knihy, ktoré v nás vzbudí túžbu cestovať

Hovorí sa, že každá človek musí precestovať kus sveta, aby našiel sám seba. Ak sa taky hľadáte, ak stále neviete, čo od života očakávať, vyjdite si do zahraničia. Nemusíte preskúmavať neznáme miesta, stačí, keď si preskúmate niečo, čo ste ešte nevideli. Niektorí ľudia sa do cestovania hrnú po hlave, najskôr kúpi výhodné letenky a potom rozmýšľajú, či vôbec majú čas. Iní sa však bojí a nedokážu sa pohnúť z miesta. Ak patríte do druhej skupiny, odporúčame si prečítať niekoľko nižšie vypísaných knižných výtlačkov, ktoré vás nenechajú sedieť a ktoré vás donúti zbaliť si kufor a odcestovať do neznáma. 

Rovnako, ako úspešní podnikatelia pomocou kníh motivujú menej úspešné podnikateľa, tak aj vášniví cestovatelia pomocou kníh skúša prebudiť túžbu cestovať v tých, ktorí sa boja. Ak chcete spoznať kus sveta, ale nedokážete urobiť ten prvý krok, je načase si prečítať niekoľko kníh, ktoré vás doslova „nakopnú“. A aké to sú? 

Lukáš Kerhart, Cestovanie – najlepšie životné investícia 

Pomerne známy cestovateľ Lukáš Kerhart nedávno vydal knihu nazvanú „Cestovanie – najlepšie životné investícia“, v ktorej opisuje, aké je to cestovať a aké je to nájsť sám seba. Hovorí, že k poznávaniu sveta nepotrebujete hromadu peňazí, stačí, keď sa odhodláte a vydáte sa do sveta. Kniha nás zavedie nielen do Kanady, ale aj do iných kútov sveta. Hlavne každému čitateľovi ukáže cestu k sebe samému, na ktorú by sa mal vydať každý z nás. 

Kniha je pretkaná veľmi zaujímavými príbehy z ciest, ktoré nalákajú a ktoré povzbudí. Vydajte sa do neznáma a tiež rozprávajte príbehy, ktoré sa vám v byte o štyridsiatich metroch štvorcových len ťažko stanú. 

Milan Daněk, Tí, ktorí utekajú pešo 

Milan Daněk napísal pomerne obľúbenú knihu „Tí, ktorí utekajú pešo“, ktorá nás zavedie do Mexika. Jedná sa o knihu o zázračných bežci, ktorí sú na svojej dlhej ceste neustále v pokluse. Je to zaujímavá kniha, ktorá taky „nakopne“ a vďaka ktorej sa odhodláte vycestovať do zahraničia.