Cestujeme po mapách Googlu. Aké miesta však neuvidíme?
Lifestyle

Cestujeme po mapách Googlu. Aké miesta však neuvidíme?

Aktuálna situácia veľmi nenahráva tomu, aby sme zbalili svoje kufre a vyrazili za hranice. Preto aspoň mnoho ľudí cestuje po Google mapách a vytvára si svoj zoznam miest, ktoré navštívia hneď, ako sa situácia vonku trochu zlepší. Žiaľ, nie všetky miesta sú na mapách Googlu viditeľné. Niektoré nie sú na mapách vidieť, sú totiž zamaskované štvorčeky. Viete, aké miesta sú takto skryté?

Ak by ste Google mapy prechádzali naozaj dlho, zistili by ste, že najviac „zaštvorčekovaných“ miest má Francúzsko. A pod štvorčeky sa skrývajú miesta, ktoré by bežný smrteľník nemal vidieť. Napodiv sú to však aj letiská. Okrem iného sú to aj základne alebo aj elektrárne nachádzajúce sa naprieč celým svetom.

Izrael už neuvidíte v celej svojej paráde

Google mapy sú známe hlavne tým, ako sa pomocou pár kliknutí môžete dostať rovno do ulice danej krajiny, daného štátu, daného mesta. Mnoho ľudí aspoň na Google mapách prešli doslova celý svet. Problém však nastal v Izraeli. Práve tu toho totiž mnoho neuvidíte. Letecké snímky sú síce samozrejmosťou, ale niektoré miesta viac ako rozmazane neuvidíte. Sú to napríklad miesta, kde aktuálne prebiehajú vojny. Je to napríklad Jeruzalem, kam sa s pomocou pár kliknutí dostať naozaj nemôžete. Snímky sú tak nečitateľné, že sa holt práve do tohto kúta sveta budete musieť pozrieť sami na vlastnú päsť.

Nepreskúmate ani jadrovú elektráreň Gravelines

Ako už bolo spomenuté, okrem základu alebo letísk sú zamaskované aj elektrárne. Konkrétne je zamaskovaná jadrová elektráreň Gravelines nachádzajúca sa vo Francúzsku. Ak ste niekedy chceli preskúmať jadrovú elektráreň zo svojej obývačky, cez Google mapy to rozhodne nepôjde.

Jadrová elektráreň Gravelines je najväčšou francúzskou jadrovou elektrárňou a je známa svojimi šiestimi reaktormi, ktoré dosahujú enormný výkon.

Všetky grécke letiská nie sú tiež viditeľné

Plánovali ste si preskúmať letisko v Grécku, kam ste mali priletieť? Bohužiaľ ste boli určite sklamaní. Práve aj grécke letiská sú plné štvorčekov, teda nakoniec nevidíte vôbec nič. Gréci sú skrátka veľmi hákliví na svoje letiská, preto radšej neukazujú ani jedno z nich.