Aké otázky si položiť pred rozbehnutím podnikania?
Business

Aké otázky si položiť pred rozbehnutím podnikania?

Podnikanie je lákadlom nejedného z nás. Ľudia skrátka chcú žiť na voľnej nohe, chcú si sami organizovať čas, chcú pracovať na svojich snoch, nie na snoch iných ľudí. Lenže je pravdou, že podnikanie nie je pre každého. Je potrebné si pred rozbehnutím podnikania zodpovedať niekoľko otázok, ktoré človeku prezradia, či je na podnikanie pripravený alebo či na podnikanie pripravený nie je. Predsa len podnikania nie je prechádzka ružovým sadom, práve naopak – je to dosť náročná disciplína, ktorú nie každý ovláda. 

Ak si však chcete vyskúšať, aké to je, rozbehnúť si svoje vlastné podnikanie, prinášame vám otázky, na ktoré si musíte vopred odpovedať. Podľa odpovedí sa rozhodnite, či do podnikania skutočne vpadnete alebo nie. Podľa odhadov totiž neuspeje v podnikaní deväťdesiat percent začínajúcich podnikov. Preto si naozaj úprimne na jednotlivé otázky odpovedzte. 

Dokážem chvíľku pracovať bez mzdy? 

Nárok na plat, to je o čo tu beží. Ten, kto sa púšťa do podnikania, nemôže počítať s automatickými zisky a s automatickými zárobky. Musia skrátka budovať podnik, až potom sa môžu zisky objaviť. Je teda potrebné si zodpovedať, či dokážete chvíľku pracovať bez nároku na mzdu. Tú totiž potrebné pár mesiacov neuvidíte. 

Dokážem predávať? 

Vedieť veci ľuďom predať, to je dôležité pre každého podnikateľa. Ak sa neviete ľuďom vnútiť či dostať pod kožu, nebude biznis nič pre vás. Musíte sa pripraviť na to, že sa ľuďom budete musieť vnútiť, že budete musieť ľudí presvedčiť o tom, že si váš výrobok kúpiť musí, pretože ho potrebujú a chcú. 

Som pripravený zlyhať? 

Ako už bolo spomenuté, podnikania nie je prechádzka ružovým sadom. Práve naopak. Treba dúfať v najlepšie a byť pripravený na najhoršie. Ste preto prípadne pripravení pred všetkými zlyhať a znovu sa zdvihnúť, otriasť sa a skúsiť to znova? Kedysi bolo vyrieknuté, že aj pád na „hubu“ je pohyb vpred, ale taký pád nie každý ustojí.