Ako s pomocou babských rád odstrániť bolestivé kurie oko?
Lifestyle

Ako s pomocou babských rád odstrániť bolestivé kurie oko?

Ako s pomocou babských rád odstrániť bolestivé kurie oko? Väčšinou ženy sa trápia s takzvaným kurím okom. Jedná sa o pomerne bolestivou záležitosť, ktorá sa mužom skutočne vyhýba. Najčastejšie sa kurie oko objavuje vtedy, kedy nosíme zlú, nepohodlnú obuv. A ako už býva zvykom, objaví sa vždy, keď o neho najmenej stojíme. Keďže sa kurie oko najčastejšie zamieňa s bradavicami, je potrebné si kurie oko predstaviť. Jedná sa o kožné výstupok, ktorý sa najčastejšie objavuje na chodidlách. Je žltošedej farby a jeho veľkosť sú maximálne dva centimetre v priemere. 

Tiež je potrebné spomenúť si rozdiel medzi spomínanými kúrii okami a bradavicami. Ako sme spomenuli, tieto dva zdravotné problémy sú veľmi často zamieňané. Kým kurie oká sa vyskytujú prevažne na chodidlách a nie sú prenosná, bradavice prenosná sú, a to dotykom. Navyše sa môžu objaviť na každej časti nášho tela. 

Rizikovou skupinou sú hlavne ľudia, ktorí trávia veľa času v stoji. Rovnako tak sa kurie oká často objavujú ľuďom, ktoré trápia ploché nohy alebo ktoré trpia deformáciami, ako je potrebné vybočený palec. 

Ako sa zbaviť kurieho oka s pomocou lekárne 

Samozrejme kurie oko nie je nič, s čím sa nedá zatočiť. Najskôr si prezraďme, ako nám môže pomôcť lekáreň. V lekárni je možné zakúpiť si náplasti s kyselinou salicylovou, ktorá kurie oká nadobro zničí. 

Ako sa zbaviť kurieho oka s pomocou babských rád 

Ovšem nemusíte chodiť do lekárne, keď vás kurie oko trápi. Môžete si ho vyliečiť aj s pomocou toho, čo máte doma v kredenci. Už naše babičky vedeli, že zázračným spojením je cibuľa a ocot. Nielen, že tento obklad pomáha proti bioXtra od vos či včiel, ale tiež dokáže obklad z cibule a octu zatočiť s nepekným kurím okom. 

Pomoc tiež môže namáčanie do horúcej vody, kedy sa kurie oko namočí. Zdravotné nepríjemnosť je taktiež možné natierať si pastou, ktorá je zložená zo soli a trstinového cukru alebo s pomocou jazmínového kvetu, ktorý si zomelie na kašu.