Kto patrí medzi svetových miliardárov?
Business,  Lifestyle

Kto patrí medzi svetových miliardárov?

Cestou podnikania sa dnes vydáva už skutočne kdekto. Každý túži po bohatstve a časovej slobode, lenže len málokto tuší, že za takým úspechom je veľká cesta plná tŕnia a úskalia. Prekážky, ktoré nám často skrížia cestu, sú pre niekoho úplne konečné. Nikto si ani nepomyslí, že niekoho môže skoliť jedna jediná prekážka v podobe napríklad jednej malej chvíľky, kedy čakáte na prichádzajúcu platbu od odberateľa. Avšak pokiaľ všetko prečkáte a vytrváte, môžete sa pomaly, ale iste radiť k tým, ktorí sa pýšia titulom najbohatší ľudia sveta. Kto teda má napríklad na konte hotové miliardy dolárov?

Mark Zuckerberg si podmanil svet svojim Facebookom

Kto by nepoznal sociálnu sieť Facebook, kde má svoj profil založený skutočne kdekto. Ľudia si často myslia, že je to zbytočnosť, ale aj napriek tomu si tento účet na sociálnej sieti vytvoria. Vďaka tejto inovácii vo svete internetu si prišiel mladík Mark Zuckerberg k slušným štyridsaťštyri miliardám dolárov. Ide teda o šiestu pozíciu v rebríčku najbohatších ľudí planéty. Vďaka prepojeniu virtuálneho sveta so svetom reálnym si skutočne zaslúži riadny obdiv. U mnohých ľudí síce vyslúžil riadnu závislosť, ale to je už vedľajší účinok, za ktorý je zodpovedný každý z nás.

Aj ženy majú riadne peniaze na účte! Konkrétne treba Laurene Powell Jobs

Vdova po skvelom Stevenovi Jobsovi stále pokračuje v rozrobenej práci svojho manžela. Ďalej sa venuje aj advokátskej práci, a tak sa nie je čomu diviť, keď je stále zabezpečená – teda z finančného hľadiska. Číslo na bankovom účte dosahuje neuveriteľných šestnástich miliárd dolárov, čo je úplne ohromujúca suma. Táto dáma teda má do konca života postarané, aj keby sa teraz rozhodla nerobiť už naozaj nič. Samozrejme sa stále bude snažiť zarábať, pretože život v luxuse sa totiž môže ľahko omrzieť. Ako povedala Marilyn Monroe: „Sláva a bohatstvo je ako kaviár, ak ho poznáte, už po ňom tak netúžite“.