Ako sa správať na pohovore a ako ľahko zažiariť?
Business,  Lifestyle

Ako sa správať na pohovore a ako ľahko zažiariť?

Dostali ste ponuku snov a teraz už len musíte urobiť dobrý dojem pri pohovore? Žiadny strach. Rady sa na vás určite valí zo všetkých strán. Niektoré hovoria, že máte byť prirodzení, iní radšej, že sa oplatí vopred svoju reč naučiť naspamäť. Čo naozaj potrebujete je týchto pár bodov.

Pripravte si so sebou materiálmi

Ak neradi hovoríte a vždy potrebujete mať po ruke nejaký malý ťahák, nie je na škodu si so sebou do aktovky vziať nejaké reprezentatívne dokumenty. Predstavte zamestnávateľovi napríklad svoju predchádzajúcu prácu, ukážte mu niektoré z osvedčenia, alebo len vložte do ruky vami pripravený životopis, podľa ktorého sa vás môže začať vypytovať.

Otázky na platobné ohodnotenie

Takmer na každom pohovore sa vás spýtajú, aký si predstavujete svoj plat. Je to zložitá otázka, pretože pri podhodnotení s vami môže zamestnávateľ hneď súhlasiť, a potom bude ťažké sa dostať vyššie, ale pri nadhodnotenie zase strácate šancu skoro ihneď. Vyhýbajte sa preto konkrétne odpovede. Povedzte, že je najprv potrebné sa pozrieť na konkrétne úkony, ktoré po vás budú požadovať, a až potom budete schopní povedať konkrétnu cenu.

Ak bude zamestnávateľ naliehať na konkrétnu čiastku, vyberte rozmedzie, ktoré sa pohybuje od minimálneho do maximálneho. Odpoviete na otázku a zachováte si širšie možnosti.

Oblečte sa pohodlne

Nezáleží na tom, v čom prídete, ak to nebudú tepláky alebo outfit na záhradu. Ak vám nevyhovuje kompletný oblek, vyberte elegantný džínsy a spoločenské topánky s košeľou. Dámy nemusí za každú cenu zažiariť výstrihom a vysokými podpätkami. Vždy sa oblečte tak, aby ste na pohovore boli uvoľnení a nemuseli sa sústrediť na tesné utiahnutie svojich nohavíc alebo sukne.

Dámy by do oblečenia mali započítať aj make-up. Vaše umelecké snahy bohužial tento deň nikoho neokúzli. Preto aj keď je výrazný make-up súčasťou vašej image, v tento deň ho udržte v decentnej podobe. Nezabudnite, že v práci sa dostávate do inej role, a tomu by malo zodpovedať aj vaše oblečenie a vizáž.