Ako si v zime udržať energiu? Doprajte si bdelý odpočinok
Lifestyle

Ako si v zime udržať energiu? Doprajte si bdelý odpočinok

Mrazivé dni, za oknami čoskoro tma a nedostatok energie. S týmito problémami v zimných mesiacoch bojuje snáď každý z nás. A práve zima je ideálnym obdobím pre tzv. bdelý odpočinok, ktorý potrebujeme pre svoje fyzické aj psychické zdravie.

Čo je to bdelý odpočinok, pýtate sa? Ide o časové obdobie odpočinku a reflektovania myšlienok, kedy nechávame mozog spracovávať informácie, ktoré sa spontánne objavia. Ako si teda dopriať viac odpočinku a nezblázniť sa z toho?

Vyhraďte si viac času na prácu

Možno vám to znie trošku kontraproduktívne. Predsa chcete mať prácu rýchlo hotovú. Lenže viac času vám umožní oceniť veci, ktoré by ste inak ani nevnímali. Môže ísť napríklad o časť povinností, ktoré vás v práci bavia. Zamerajte sa preto na tie príjemnejšie časti dňa, ktoré vám robia radosť, či už ste doma alebo v práci.

Robte malé láskavosti

Nielen, že tým potešíte druhých a vylepšíte si tým karmu. Obyčajné láskavosti znižujú pocit úzkosti predovšetkým u tých, ktorí ich doprajú. Skúste preto nabudúce uvariť kanvicu kávy pre celú kanceláriu alebo pošlite choré kamarátke tipy na dobré seriály. Je to síce malé gesto, ale zaručene budete mať zo seba vďaka nemu lepší pocit.

Dajte priestor nude

Nuda predstavuje pomyselnú bránu ku kreativite. Takže si pokojne sem tam doprajte poriadnu nudu, odložte mobilný telefón, vypnite sociálne siete a dajte priechod vašim myšlienkam a fantázii. Uvidíte, ako si pri tom vaša myseľ odpočinie.