Stavte na tieto 4 klasiky, ktoré váš domov zaručene zútulnia
Home

Stavte na tieto 4 klasiky, ktoré váš domov zaručene zútulnia

Túžite zo svojho bytu urobiť útulný domov, v ktorom sa budete cítiť ako v bavlnke? Potom stavte na tieto osvedčené tipy, ktoré z vášho interiéru vytvoria kúzelné miesto.

Kvety

Všeobecne platí, že kvety dokážu zútulniť každý priestor. Pokiaľ pochybujete o svojich pestovateľských schopnostiach, zvoľte také, ktoré nevyžadujú náročnú starostlivosť. Medzi ne patrí napríklad hrúbka alebo svokrin jazyk, ktorý bez vody vydrží aj niekoľko týždňov. Vhodnou rastlinou je aj lopatkovec, ktorému postačí teplo a sem tam trocha vody, o ktorú si dokáže povedať zvesením listov. Ideálnou rastlinou na zavesenie je už podľa názvu šplhavec, ktorý preferuje polotieň a pravidelné zalievanie.

Obrazy

Môže ísť o reprodukciu slávneho diela, obraz neznámeho autora alebo vaše fotky. Navyše ak máte doma malého výtvarníka, pokojne môžete jeho originálne diela zarámovať a hrdo zavesiť na stenu. Uvidíte, ako s obrazmi či fotografiami naraz celý interiér prekukne a dostane úplne inú atmosféru.

Dekorácie z kvetov

Prineste si kúsok prírody aj k sebe domov. Natrhajte si do vázy čerstvé lúčne kvety, usušte a vylisujte kvety, ktoré pridajte za rám obrazu, alebo skúste upliesť letný veniec. Fantázie sa medze nekladú. Uvidíte, že aj drobná kvetinová dekorácia dokáže s priestorom urobiť veľké divy.

Sviečky

Myslíte, že sviečky sa hodia iba do jesenného a zimného obdobia? Omyl. Pri večernom posedení s priateľmi na vašej terase určite oceníte príjemné svetlo, ktoré vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru. Pri voľbe sviečky do interiéru však myslite na materiál sviečky. Známy parafín sa totiž vyrába z ropy, a aj keď sa vedci stále na škodlivosti sviečok v interiéri nezhodli, dajte si na výbere sviečky záležať. Predsa len ide o vašu bezpečnosť a zrejme nechcete dýchať ropný produkt uprostred vašej obývačky.