Ako ušetriť pri kúpe telefónu
Money

Ako ušetriť pri kúpe telefónu

Doslúžil vám váš starý mobil a plánujete nákup nového modelu? V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko jednoduchých tipov, vďaka ktorým sa dozviete, ako pri robení ušetriť niekoľko percent a nezaťažiť tak zbytočne váš rozpočet. Aj radosť si môžete urobiť trochu lacnejšie, než by ste sami čakali.

Kúpa bazárového modelu

Pokiaľ chcete na nákupe nového telefónu výrazne ušetriť, prvou a pravdepodobne aj najčastejšou voľbou, ktorá pripadá do úvahy by mal byť variant bazárového nákupu. Mobily z druhej ruky sú logicky výrazne lacnejšie ako nové. Nemusíte sa potom nutne orientovať iba na bazáre. Skúste sa tiež opýtať svojich blízkych a známych, či niekto práve neponúka svoj starší model na predaj a ušetrite tak niekoľko desiatok percent bežnej ceny.

Menej známe značky a modely s dobrým pomerom ceny k výkonu

Ak máte radšej konvenčnejšie riešenie, zvážte možnosť nákupu nového modelu, ktorý však nepatrí medzi aktuálne vlajkové lode najznámejších značiek. Najmä čínske mobily sú obvykle podstatne lacnejšie a ponúkajú parametrovo veľmi zaujímavú výbavu. Nesnažte sa však ušetriť za každú cenu a nekupujte zajaca vo vreci. V ideálnom prípade si pred samotným nákupom detailne preštudujte dostupné užívateľské recenzie.

Porovnanie cien jednotlivých predajcov

V momente, keď už máte svoj model nového telefónu vybraný, zorientujte sa dobre v ponuke cien u jednotlivých predajcov. Veľakrát sa ceny u rôznych obchodov veľmi zásadne líšia aj v rámci niekoľkých desiatok percent.

Zľavy a mimoriadne akcie

Z vyššie uvedeného logicky vyplýva, že sa výrazne oplatí sledovať u jednotlivých predajcov rôzne zľavové akcie a výpredaje. V niektorých mimoriadnych prípadoch môžete ušetriť pri nákupe napríklad aj 25 % pôvodnej ceny. Pokiaľ sa na kúpu teda vyložene neponáhľate, počkajte až bude vybraný mobil v zľave.