Ako ušetriť peniaze za volanie
Money

Ako ušetriť peniaze za volanie

Trápia vás vysoké účty za telefón a nedarí sa vám dosiahnuť ich zníženie? Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám v tejto situácii môžu byť nápomocné.

Voľba správnej tarify

Úplným základom pre výhodné volanie je výber správnej tarify. Pozrite sa na aktuálnu ponuku všetkých operátorov a pokúste sa nájsť takú alternatívu, ktorá je pre vaše potreby najviac vyhovujúca. Požiadavky volajúcich sa logicky líšia podľa ich preferencií a správne zvolený variant vám môže ušetriť aj niekoľko stoviek mesačne. U operátorov sa dajú nájsť špeciálne ponuky napríklad pre študentov, podnikateľov alebo seniorov a na svoje by si tak mal prísť skutočne takmer každý.

Rámcové a kolektívne zmluvy

Operátori ponúkajú výhodnejšie ceny pre významných zákazníkov a z toho dôvodu môžete dosiahnuť v rámci kolektívnych a rámcových zmlúv na veľmi zaujímavé podmienky. Informujte sa u svojho zamestnávateľa, či podobnú možnosť neponúka. Pokiaľ nepochodíte, môžete zmluvu uzavrieť napríklad aj v rámci rodiny. Pre viac čísel budú ceny skrátka vždy výhodnejšie ako pre jednotlivcov.

Individuálne vylepšenie ponuky

O zlepšení ponuky môžete s operátorom diskutovať aj v prípade, že je vaša zmluva individuálna a je viazaná iba k jednému číslu. Zavolajte na infolinku a nechajte si predstaviť všetky možné alternatívy. Iste sa dohodnete na obojstranne výhodnom kompromise, ktorý môže znížiť cenu paušálu alebo vám zaistiť lepšie služby za rovnaké peniaze.

Výhodné balíčky

Celý rad dnešných mobilných operátorov ponúka okrem telefónnych služieb napríklad aj pripojenie k internetu alebo káblovú televíziu. Nie je preto od veci tieto služby zlúčiť a získať množstevnú zľavu. Informujte sa o tom, či váš poskytovateľ túto cestu umožňuje a aké sú prípadne jej konkrétne podmienky.