Apple Pay je platobná brána s ojedinelými možnosťami, naučte sa ju využívať
Money

Apple Pay je platobná brána s ojedinelými možnosťami, naučte sa ju využívať

Majitelia mobilných zariadení Apple sa môžu už nejakú dobu radovať. K radosti je totiž prinútil fakt, že sa pred pár mesiacmi na slovenskom trhu objavila novinka vo svete platieb, ktorou je Apple Pay. Pre tých z vás, ktorí nevedia, o čo ide, potom zbystrite. V prípade, že sa na túto variantu ešte len chystáte, máte sa na čo tešiť.

Na úvod malé predstavenie

Na úvod by bolo vhodné vám Apple Pay v krátkosti predstaviť. Ide o platobnú metódu, ktorú môžete využívať ako v kamenných predajniach, tak dokonca aj v internetových obchodoch. Stačí len, aby daný predajca mal túto možnosť v ponuke. Výhodou je jej jednoduchosť a bezpečnosť, o ktorej si viac povieme v nasledujúcich odsekoch. Len by sme na začiatok chceli zdôrazniť, že bezpečnosť platobné možnosti Apple Pay spočíva v niekoľkých funkciách. Tou najhlavnejšie je, že platbu vykonáte pomocou svojho tváre. Takto máte takmer stopercentnú odpoveď na otázku ohľadom bezpečnosti.

Vaše údaje o vás a platobnej karte nikto nevidí

Apple Pay funguje na jednoduchom princípe, pričom nahráte svoju platobnú kartu do tejto aplikácie a potom už stačí platiť v ľubovoľných obchodoch. Pritom sa nemusíte obávať toho, že by vaše citlivé údaje niekto napadol. Okoloidúci totiž v žiadnom prípade nevidí vaše pravé citlivé údaje o vašej platobnej karte. Tie sú skrátka zakryté, aby vás plne chránili a vy si tak mohli užívať ničím nerušenej nákupy.

Apple wallet aneb peňaženka na kliknutie

V Apple Wallet vám postačí jedno malé kliknutie a dostanete sa do nahrávacieho systému, do ktorého vložíte svoju platobnú kartu. Po uskutočnení tejto činnosti už vám nič nebráni v ceste s ňou platiť tak v internetových, tak kamenných predajniach.

Nákupy čakajú, tak šup, šup

Pri platbe v kamennej predajni vytiahnete svoj mobilný telefón a priložíte k terminálu, ako bežnú platobnú kartu. Len s tým rozdielom, že v ruke budete držať svoj mobilný telefón. Pri nastavení čítaní tváre sa musíte do mobilného telefónu pozrieť, aby mohol načítať váš snímku.