Keď investície, tak do vína alebo šperkov
Money

Keď investície, tak do vína alebo šperkov

Čím starší, tým drahšie – toto príslovie nevypovedá len o manželstvách, ktoré sa môžu pýšiť napríklad zlatou svadbou. To už sú naozaj presne taká manželstvo, ktoré sú drahá, pretože už majú nejaká tie roky za sebou. Avšak toto isté platí tiež aj u rady investíciou, pretože čím je daná vec staršia, tým je drahší. Platí to najmä konkrétne u investíciou do umenia alebo do podobných záležitostí.

V poslednej dobe sa však stalo veľmi populárne investovanie najmä do vína alebo do šperkov. Možno by vás takáto investícia opravu nenapadla alebo by ste si nepovedali, že sa do takých podobných záležitostí dá investovať tak, aby ste na nich mohli následne zbohatnúť. Lenže aj keď sa zdá taká šialenosť absolútne bezvýdělečná, opak je pravdou. Nielen do obrazov, ale v poslednej dobe naozaj aj do vín alebo do šperkov investuje rada veľmi uznávaných investorov alebo obchodníkov. Kúpa akcií je predsa len veľmi riskantné, preto to skúste s niečím osvedčeným. Medzi ďalšie skvelé veci, do ktorých môžete investovať, patrí napríklad tiež aj známky.

Ako je to napríklad s vínom?

Investičné vína majú obrovskú hodnotu, ktorá s pribúdajúcim rastom naozaj stále stúpa. Niekedy sa dokonca zhodnotí až na desiatky percent od pôvodnej hodnoty. Medzi najsledovanejšie index medzi investormi patria najmä také vína, ktoré vykazujú zhruba dvadsať rokov a ich priemerné ročné zhodnotenie činí aspoň trinásť percent.

Ako je to so šperkami?

Do vín sa rozhodne investovať väčšinou ten, kto má k vínam blízky vzťah, ale ak máte vzťah napríklad ku šperkom, rozhodnite sa investovať práve do šperkov. Nemusíte si hľadať iba šperky posázené drahokamy, aj keď sú tieto šperky naozaj najčastejšie zdroje investíciou. Väčšinou sa dbá na rodný list kameňa, kde sú uvedené špecifické vlastnosti daného drahokamu. Tiež je v certifikáte obsiahnuté aj to, či sa drahokam získal legálnou alebo nelegálnou cestou.