Na vašej efektivite sa podieľa aj pracovné miesto. Ako ho zariadiť?
Business,  Home

Na vašej efektivite sa podieľa aj pracovné miesto. Ako ho zariadiť?

Zistili ste, že nie ste dostatočne efektívna? Mohli by ste prácu zvládať oveľa rýchlejšie ako teraz, ale nejako vám to nejde? Máloktorý človek je si vedomý toho, že na efektivite práce sa podieľa aj vaše pracovné miesto. Ak chcete byť efektívnejšie ako inokedy, skúste si svoje pracovné miesto zariadiť tak, ako sa patrí. Poradíme vám.

Už si nemusíte klásť otázku, ako si to na pracovnom stole, respektíve na pracovnom mieste zariadiť tak, aby vám na ňom nič nechýbalo a aby vás to len podporilo v práci. Otázku týkajúcu sa toho, ako si zariadiť pracovné miesto, radi zodpovieme.

Vyhnite sa ostrým tvarom

Zariaďujete si svoju kanceláriu úplne od základov? Môžete si dokonca vybrať aj nábytok, ktorý v kancelárii alebo na vašom pracovnom mieste bude sídliť? Potom sa vyhnite nábytku, ktorý má ostré hrany a tvary. Radšej uprednostnite nábytok s oblými tvarmi, ktoré vnímame oveľa prívetivejšie ako ostré opaky. Podľa mnohých štúdií ostré tvary a ostré hrany vyvolávajú v človeku pocit strachu a neistoty, čo sa napokon podieľa na kvalite a efektivite našej práce. Oblé tvary v nás naopak vyvolávajú pozitívne emócie, pracovať sa nám tým pádom bude oveľa lepšie.

Kvety hrajú rolu

V žiadnej kancelárii alebo na žiadnom pracovnom mieste nesmú chýbať kvety. Nielen, že prečisťujú vzduch, ale tiež majú veľmi pozitívny vplyv na človeka, na jeho pozornosť. Vďaka rastlinám človek generuje viac nápadov, čo napokon bolo dokázané. Ľudia sa cítia v interiéri s kvetmi oveľa spokojnejší.

Upracte si pracovný priestor

Taktiež bolo dokázané, že pokiaľ sa pracuje v neorganizovanom a tiež neupratanom prostredí, efektivita človeka sa znižuje. Svoje miesto si preto upracte, najmä ak chcete pracovať na dlho riešenej úlohe.

Neuprataný priestor, respektíve neporiadok všeobecne sa len podieľa na našej frustrácii, práca nám tým pádom nejde práve od ruky.