Najbláznivejšie domáci miláčikovia, ktoré vám môžu robiť spoločnosť
Lifestyle

Najbláznivejšie domáci miláčikovia, ktoré vám môžu robiť spoločnosť

Kúpa domáceho zvieraťa je rozhodnutie, ktoré robí mnoho rodín. Zatiaľ čo niekedy chce pár len spoločnosť, inokedy sú to deti, kto rozhoduje o všetkom. V každom prípade je domáci miláčik skutočne tvor, ktorý človeka veľa naučí. Teda ak mu dáte šancu. Aby ste si však nekúpili konvenčného spoločníka v podobe psa alebo mačky, oplatí sa zvážiť trochu netradičné tvory, ktoré si nájdu miesto v nejednom teráriu s hliníkovým profilom alebo vtáčej klietke.

Axolotl: nechajte si doma malého dráčika

Ak vaše deti túžia mať doma draka, nemusíte len prevracať očami. Takého draka, aspoň miniatúrneho, si môžete kúpiť. Počuli ste už o tvorovi s názvom mexický axolotl?

Tento sedem centimetrov dlhý exemplár vás vyjde na tridsať až štyridsať korún. Je to malá bytosť, ktorá naozaj pripomína draka z rozprávok. Jeho starostlivosť nie je veľmi náročná, jeho potrava pozostáva prakticky len z mäsa, dážďoviek, malých rýb, prípadne mu môžete podávať aj myšie kurčatá. Deti poblázni skutočnosť, že má schopnosť obnoviť stratené časti svojho tela.

Ak je taký veľký slimák

Priťahujú sa malé deti viac k slimákovi? Nemusíte stráviť hodiny v záhrade, aby ste ho ulovili, a jeho veľkosť je stále malá. V posledných rokoch sa do popredia dostali obrovské slimáky, ktoré sa živia ovocím, čínskou kapustou a kúskami syra alebo varenými cestovinami.

Opäť nehovoríme o domácom zvierati, ktoré má vysokú cenu. Nie, opäť sa dá kúpiť na internete alebo na burze za pár korún. Je však pravda, že toto stvorenie sa s vami nebude chcieť maznať každý deň.

Papagáj ako stará klasika

Ak by sme mali na chvíľu opustiť bláznivé domáce zvieratá, spomenieme papagáje, ktoré sa tiež dostávajú do popredia. Najmä exotické druhy, ktoré sú drahšie, ale na druhej strane zaujímavejšie a často inteligentnejšie. Andulky už jednoducho nie sú v móde, ale takýto žaket – ten vás naozaj poteší.

Aby s vami papagáje zostali dlhé roky, musíte im venovať pozornosť. Nie sú to individuálne bytosti, potrebujú spoločnosť a milujú ju.