Nevýhody franchisingu, ktoré vás nesmú odradiť
Business

Nevýhody franchisingu, ktoré vás nesmú odradiť

Všetky formy podnikania majú svoje výhody a nevýhody. Chcete nahliadnuť pod pokrievku a zistiť nevýhody franchisingu? Pozrite si s nami prehľad tých najdôležitejších. Možno vám to pomôže pri vašom ďalšom rozhodovaní, či sa rozhodnúť pre franšízu Extéria Market alebo nie.

Poplatky, ktoré platíte

Franchising má jasne definované pravidlá, s ktorými súhlasíte pri podpise zmluvy. Hoci vám poskytovateľ franšízy poskytol svoje znalosti o odvetví a podnikateľskom prostredí, podelil sa s vami o svoje know-how a ponúkol vám veľkú výhodu oproti konkurencii, bude vám za to účtovať presnú sumu. Je to záväzok, že budete dodržiavať pravidlá, že sa vám a jemu podarí ďalej budovať dobré meno spoločnosti. Poplatky sú stanovené a vopred schválené oboma stranami.

Potreba dodržiavať pravidlá

Ak o sebe viete, že zásadne nečítate zmluvy, franchising nebude pre vás. Keď vám ponúknu pomocnú ruku a naučíte sa všetky postupy, ktoré treba dodržiavať pri školení, je nevyhnutné, aby ste dodržiavali stanovené pravidlá. Známy reťazec rýchleho občerstvenia má rovnaký formát svojich reštaurácií po celom svete. Aj vy by ste sa museli riadiť rovnakým štandardom. Pravidlá sú železné košele, to je vo franchisingu samozrejmosť.

Keď značka zlyhá

Niekedy sa môže stať, že sa niečo pokazí a nedá sa s tým vopred úplne počítať. Nálada v spoločnosti sa môže zmeniť a hlavným motívom tejto zmeny sa stane značka vášho franchisora. Ľudia sa tak prestanú o značku zaujímať. Preto si vždy vyberajte značky, u ktorých môžete predvídať ich budúci vývoj. Nenechajte sa zlákať niečím, čo je len módnym trendom.

Franchising prináša podnikateľom množstvo výhod. Aj keď máte istotu a bezpečie zavedenej značky, ste nútení dodržiavať zmluvy a pravidlá. Nie každému vyhovuje tento spôsob podnikania, pri ktorom podstupujete menšie riziko, ale platíte poplatky.