Slováci chcú podnikať
Business

Češi chcú podnikať

V roku 2021 začalo podnikať najviac ľudí od roku 2012. Naopak, klesol počet podnikateľov, ktorí ukončili alebo prerušili svoju činnosť.

Podľa analýzy CRIF v minulom roku začalo podnikať 64 599 nových podnikateľov, čo je o 3 563 viac ako v roku 2020. Zároveň v roku 2021 ukončilo podnikanie 38 306 osôb, čo je o 3 766 menej ako v roku 2020 a najmenej za posledných 10 rokov.

V Českej republike bolo 26 293 nových podnikateľov, čo je o 39 % viac ako v roku 2020. To znamená, že na každých 10 uzavretých obchodov pripadlo 17 nových. Dá sa teda povedať, že rok 2021 bol rokom živnostníkov. Najrýchlejšie rastúcim odvetvím bola doprava a skladovanie, čo je rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie, často so špecifickými pracovnými podmienkami.

Franšíza vás podrží

Viacerí podnikatelia sa tiež vydali cestou franchisingu. Je to bežná voľba, najmä pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s podnikaním a potrebujú finančnú podporu na začiatok. A práve to im môže ponúknuť franšízová sieť. Okrem toho, že prepožičiava meno spoločnosti a svoje jedinečné know-how, poskytuje svojim franšízantom aj osvedčené postupy a metódy v podnikaní, čím im uľahčuje vstup na trh a minimalizuje podnikateľské riziko. V porovnaní s bežným podnikaním je teda franchising oveľa bezpečnejší spôsob podnikania. V skutočnosti nie sú franšízanti odkázaní sami na seba.

Ak teda uvažujete o podnikaní, skvelou voľbou je franšízová sieť EXTÉRIA MARKET, ktorá úspešne pôsobí na trhu už 10 rokov. Dôvodom je najmä skutočnosť, že franšízantom uľahčuje začiatok podnikania, je im k dispozícii kedykoľvek v priebehu podnikania a ponúka služby v oblasti BOZP. Sú zákonnou povinnosťou pre každú spoločnosť a živnostníka.

Pridaj komentár