Podnikateľská pôžička u nebankovej spoločnosti môže skrývať nekalé praktiky
Money

Podnikateľská pôžička u nebankovej spoločnosti môže skrývať nekalé praktiky

Podnikatelia nemajú pri žiadosti o pôžičku príliš možností. Ak navyše ide o začínajúceho živnostníka, potom sa mu ponúka jediná možnosť v podobe nebankových pôžičiek. Tá býva z väčšej časti nebezpečná, a to prevažne pre podnikateľov. U fyzických osôb sa môže preukázať nebankový úver ako správne riešenie. Tu by ste ale mali byť opatrní, nebankové produkty v tomto prípade nemusí byť od overených zdrojov. Nie je nebankový úver ako nebankový úver. U tých overených, tiež nebudete mať vysoké šance.

Pôžičky sú nebezpečné samy o sebe

Je pochopiteľné, že sa niektorí ľudia pôžičkám vyhýbajú oblúkom, bez ohľadu na to, či podnikajú alebo nie. U živnostníkov, ktorí začínajú sa riziko značne zvyšuje, pretože sa mu otvárajú iba tie možnosti, ktoré môžu človeka priviesť do väčších finančných problémov a jeho podnikanie tak môže skončiť ešte skôr, než začalo. Ako sme však uviedli, vždy je dobré si čítať zmluvy, ktoré podpisujete.

Ak nie je u pôžičky známa ročná percentuálna miera nákladov, nemali by ste na ponuku vôbec reagovať. Ide o údaj, ktorý sa skrátene nazýva aj RPMN a inými slovami ide o hodnotu, ktorá je najdôležitejšia pri žiadosti o pôžičku. Neviete, o aký údaj sa jedná? RPMN udáva, koľko celkom zaplatíte za vami vybavenú pôžičku.

Údajov je pochopiteľne viac!

V minulosti alebo ešte v niektorých prípadoch teraz možno naraziť na pôžičku výmenou za podpis na zmenku. Túto ponuku taktiež ignorujte, pretože sa jedná o klasické metódy, ktoré sa dajú prirovnať k tým úžerníckych. Radšej sa poobzerajte po inej pôžičke alebo skúste začať podnikať od minimálneho kapitálu. Urobíte tak ďaleko lepšie ako podpísať zmluvu, ktorá vás bude prenasledovať po dobu niekoľkých rokov.

Nechali ste sa nalákať na nízky úrok? Presvedčte sa, že sa pod zmluvou neskrývajú skryté poplatky, ktoré by vás stáli viac ako samotná úroková sadzba. Podnikateľská pôžička by skutočne mala byť zameraná na tento účel, nie na iný.