Správa vašich financií nikdy nebola jednoduchšia. Pomôcť môžu aplikácie
Money

Správa vašich financií nikdy nebola jednoduchšia. Pomôcť môžu aplikácie

ozhodli ste sa, že s príchodom nového roka začnete viac šetriť? Aby sa vám to podarilo, musíte si urobiť takzvanú inventúru výdavkov čiže zistiť, za čo a koľko utrácate. Len tak sa vám podarí držať svojich finančných cieľov, pokiaľ teda budete mať poriadok. Aby ste však nemuseli písať na papieriky všetko, čo si kúpite, oplatí sa stiahnuť si do svojho telefónu pár mobilných aplikácií.

Spendee

Pokiaľ chcete zároveň podporiť českú tvorbu, ponúka sa aplikácia Spendee. Jedná sa o aplikáciu, v ktorej si budete môcť evidovať prakticky všetko – nielen vaše výdavky, ale aj príjmy, ktoré si budete môcť rozdeliť do kategórií, a to napríklad do bývania, jedla, aj dopravy alebo cestovania.

Aj keď by ste si nezakúpili plnú verziu tejto aplikácie, ktorá by vám automaticky evidovala všetky pohyby na účte a plnila ich do skupín a kategórií, budete z aplikácie nadšení. Ponúka vám skutočne veľa – prehľadné rozhranie aj množstvo štatistík, vďaka ktorým si vo svojich financiách urobíte určite poriadok.

Wallet

Ak vám Spendee neprirastie k srdcu, možno to urobí aplikácia Wallet, ktorá má aj svoje korene v tuzemsku. Jej úlohou je flexibilne plánovať a tiež sledovať výdavky. Vytvárajú sa v nej rozpočty, ale aj finančné prehľady, ktoré vám pomôžu vo chvíli, keď stojíte pred nejakým veľkým finančným rozhodnutím.

Aj tu môžete triediť vaše výdavky alebo príjmy do najrôznejších kategórií, čo sa vám neskôr premietne do vami stanovených rozpočtov.

Finkulačka

Potrebujete si spočítať výnos z investovaných peňazí? Chcete zistiť, koľko vás bude presne stáť úver alebo hypotéka? Finkulačka je užitočnou aplikáciou presne pre tieto prípady a prekvapí vás rozhodne veľmi originálne rozhranie.

Dokonca vám pomôže zistiť, aké vysoké teda náklady na pôžičku budú, ale aj koľko reálne preplatíte či naopak aké môžu byť výnosy v rôznych prípadoch.