Tak trochu iné cestovanie. Čo je základom každej obytnej dodávky?
Lifestyle

Tak trochu iné cestovanie. Čo je základom každej obytnej dodávky?

Cestovať v dodávke dáva vašim výletom úplne nový rozmer. Môžete totiž vyraziť kedykoľvek sa vám zachce a kamkoľvek si zaumienite. Cestovať môžete aj s deťmi, ale základným pravidlom je počítať s obmedzeným priestorom, v ktorom sa budete nejakú tú dobu tiesniť. Je preto dôležité zvoliť do interiéru dodávky vhodné vybavenie. Čo si teda na svoje cesty predovšetkým zabaliť?

Spacák

K základnému vybaveniu každého správneho cestovateľa patrí kvalitný spací vak, v ktorom vás nezaskočí ani najväčšia zima. Periny sú síce pohodlnejšie, zato sú veľmi nepraktické. Navyše ak máte v dodávke skladaciu posteľ, periny vám budú zbytočne zaberať miesto, ktorého už tak nemáte nazvyš. Spacák naopak jednoducho zbalíte a uskladníte kamkoľvek.

Kempovací stôl so stoličkami

Niektorí cestovatelia majú stolom aj stoličkami obytné dodávky už vybavené, ale vy predsa necestujete preto, aby ste všetok čas trávili vo vnútri auta. A práve preto by vo vašej základnej výbave určite nemali chýbať stoličky s kempovacím stolom. Dajú sa totiž skladné a za priaznivého počasia ich môžete kedykoľvek vytiahnuť von. Potom už len stačí sa pohodlne usadiť a na čerstvom vzduchu s pohárom vína v ruke pozorovať západ slnka. No uznajte sami, neznie to skvele?

Plynová bomba

Pokiaľ plánujete v dodávke variť, bez plynovej bomby sa nezaobídete. Obstarávacia cena kempingovej plynovej bomby je síce vyššia, ale ak si ju raz zaobstaráte, už ju stačí iba dopĺňať. Na ňu potom ľahko napojíte horák a môžete sa pustiť do kuchtenia.

Čelovka

Malá a praktická vec, ktorú oceníte obzvlášť pri nočnom balení, v prípade nutnosti odbehnúť si do lesa na záchod, keď po tme nebudete veľmi nájsť zásuvku alebo keď sa skrátka budete chcieť uistiť, že vám za tmy neprišlo robiť spoločnosť žiadne zvieratko. Minimálne jedna čelovka by preto nemala chýbať v žiadnej výbave na cesty. Je to rozhodne praktickejšia voľba ako si svietiť mobilom.

Prenosná sprcha

Jej obstaranie nevyžaduje veľkú investíciu, dá sa totiž zohnať za pár stoviek a jej služby sú na nezaplatenie. Prenosné sprchy majú čerpadlo, vypínač a zástrčku do 12V zásuvky. Určite si ju preto nezabudnite zaobstarať, veľa vám uľahčí život v dodávke.

Rohožka

Zdá sa vám to ako banálna a nepotrebná vec? Omyl. Pokiaľ sa budete chcieť vyhnúť zanášaniu bahna, všelijakej špiny z topánok či prachu do interiéru vašej dodávky, rohožka je pre to ideálnym riešením.