Sú vaše oči v poriadku? Všímajte si príznakov
Lifestyle

Sú vaše oči v poriadku? Všímajte si príznakov

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, viac ako šesťdesiat percent Čechov má nejaký očný problém. Zatiaľ čo niektorí nosia aktívne šošovky, ktoré plne zamaskujú ich krátkozrakosť alebo to, že nevidia na diaľku, iní nosia okuliare, pretože sú im pohodlnejšie. Samozrejme to nie sú jediné problémy, ktoré človeka trápia v súvislosti s očami. Niekedy sa vyskytujú zápaly, inokedy jačmenné zrná, potom zase najrôznejšie zákaly, ktoré sa v oku môžu vyskytnúť z čista jasna. Ponúka sa preto otázka, či sú vaše oči v poriadku. To napokon prezradí celý rad symptómov.

Keď niečo s ľudským telom nie je v poriadku, poukáže na to množstvo symptómov. Napríklad pokiaľ nie je niečo v poriadku s očami, dá vám to telo zavčasu vedieť.

Začne vás bolieť hlava

Pokiaľ vás často bolí hlava, nie je dôvodom zlý matrac alebo vankúš, na ktorom spíte. Dôvodom je skôr problém s očami, ktorý vás sužuje. Najmä zhoršenie zraku nemusíte prvýkrát vôbec pociťovať, ale vaša hlava to pociťuje takmer hneď, niekoľko neustále namáhavo zaostrujete do diaľky a podobne.

Nesústredíte sa na čítanie

Robí vám problém dlhšiu dobu čítať? V tom prípade je opäť problém na strane očí. Keď sa nemôžete sústrediť na obsah textu, ak potrebujete vynaložiť naozaj veľké úsilie na to, aby ste text kĺdne prečítali, je načase zamieriť k očnému lekárovi.

Ste neustále veľmi unavení, aj keď spíte dosť

Máte pocit, že ste neustále unavení? Napriek tomu spíte dostatočne? V takom prípade je zase problém na strane očí. Vždy sa totiž nemusí jednať o celkovú únavu, ale iba o únavu očí. Tá sa prejavuje pálením očí, tiež začínajúcou bolesťou hlavy. Oči môžu byť po dlhom dni naozaj natiahnuté, najmä ak trpíte syndrómom suchého oka alebo ak trpíte nekorigovanou očnou chybou.

Keď však vaše oči hovoria, že sú unavené, radšej ich ďalej nenamáhajte a doprajte im zaslúžený odpočinok.