Najlepšie športy na chudnutie. Vyskúšate volejbal alebo pádlovanie?
Lifestyle

Najlepšie športy na chudnutie. Vyskúšate volejbal alebo pádlovanie?

Rozhodli ste sa do leta schudnúť do požadovanej štíhlej postavy? Chcete konečne po rokoch zhodiť prebytočné kilá, ktoré vám len znižovali sebavedomie? Je dôležité zmeniť jedálniček, ale okrem toho je dôležité začať poriadne piť vodu z kohútika, ktorú si môžete spestriť o uhorku alebo limetu. A samozrejme nesmiete zabudnúť na správny pohyb, ktorý je základom úspechu. Lenže aký pohyb je najvhodnejší?

Športovanie – to je obrovská kategória plná športov. Jeden šport je lepší ako druhý, ale pravdou je, že by sa dali vytipovať športy, ktoré sú účinnejšie pri chudnutí ako iné. Poďme si práve také športy spomenúť.

Plážový volejbal

Skvelým športom na chudnutie je plážový volejbal, ktorého sezóna akurát začala. Plážový volejbal je možné prevádzkovať na vonkajšom ihrisku, kúpalisku alebo napríklad na dovolenke – stačí mať len loptu a sieť, ktorú si môžete domyslieť. Aj keď si možno hovoríte, že plážový volejbal nie je nijako náročný, nie je tomu tak. Je to naozaj náročný šport, ktorý je dokonca trikrát náročnejší na piesku ako na klasickej palubovke. Počas plážového volejbalu zapojíte celý rad svalov.

Pádlovanie

Najmä v posledných rokoch si ľudia obľúbili takzvaný paddle boarding, inými slovami pádlovanie po vode na doske. Aj keď sa tento šport môže javiť ako veľmi ľahký a jednoduchý, je to opäť pomerne náročný šport, pri ktorom zapojíte predovšetkým ruky.

Frisbee

V Českej republike nie je frisbee práve zaužívané, čo je veľká škoda. Je to totiž aj šport, pri ktorom sa efektívne a pomerne rýchlo chudne. Než totiž chytíte letiaci frisbee, poriadne sa prebehnete, teda z tohto športu bude zrazu pomerne náročná aktivita. Málokto by čakal, koľko sa pri hádzaní a chytaní frisbee spáli kalórií!

Frisbee môže byť vašim skvelým spoločníkom na dovolenke. Stačí si tento plastový tanier pribaliť do kufra. Je to ideálna letná či jarná zábava.