Vybavenie dielne pre automobilových nadšencov
Home

Vybavenie dielne pre automobilových nadšencov

Pre niekoho neexistuje väčší relax ako preberať sa súčiastkami pod kapotou svojho štvorkolesového miláčika a leštiť každú jeho časť. Pokiaľ máte to šťastie, že si môžete vybaviť vlastnú dielňu, musíte vedieť, ako ju správne vybaviť. 

Okrem klasického vybavenia, ako sú aku-vŕtačky, sťahováky a brúsky, sa vám bude hodiť aj nájazd na auto, kompresor, stojan na bicykle a podobne. Pokiaľ zároveň patríte k vášnivým zberateľom starých súčiastok, investujte do vitríny. Samozrejme budete potrebovať aj dostatok úložného priestoru. 

Kam všetko uložiť? 

V dielni si nechajte voľnú pracovnú plochu a niekoľko kovových regálov alebo skríň, v ktorých môžete uskladniť ako náradie, tak chemické prostriedky a drobné súčiastky. Do regálov si kúpte aj praktické úložné boxy alebo si kúpte skriňu so zásuvkami. 

Vybavenie, ktoré sa bude hodiť 

Pokiaľ pracujete predovšetkým zo zeme a potrebujete sa dostať k podvozku auta, nezaobídete sa bez nájazdu pod autá alebo zdviháka. Oceníte určite aj praktické lehátko pod auto, vďaka ktorému sa ľahko dostanete tam, kam potrebujete. 

Rozhodne by ste mali v dielni investovať do rôznych misiek a vaní, do ktorých budete vypúšťať kvapaliny. K tomu sa samozrejme hodí veľká rola papierových utierok a vyradených kusov látky. Nezabudnite ani na svoju ochranu v podobe ochranných okuliarov, rukavíc a montérok. 

Bezpečnosť predovšetkým 

Čo sa týka náradia, len vy viete, čo budete využívať a ako často. Radšej nakúpte len vybavenie, ktoré budete skutočne používať, ale zato vo vysokej kvalite. Ideálne by náradie malo byť nové a certifikované, a to kvôli vašej vlastnej bezpečnosti. Náradie z druhej ruky už mnohokrát nie je v záruke a môže mať skryté vady, ktoré zistíte až počas používania. 

Pred nákupom vybavenia si urobte zoznam toho, čo budete potrebovať a čo sa vám do dielne zmestí. Pokiaľ si kupujete nástroje, ktoré ste ešte nikdy predtým nepoužívali, nie je od veci nechať sa preškoliť skúseným mechanikom. Predídete tak zbytočnému zdržovaniu, ale aj veľmi nepekným úrazom.