Vyplatí sa nebanková pôžička?
Money

Vyplatí sa nebanková pôžička?

Dnes si už môžete požičať peniaze bez zbytočného preplácania horibilných čiastok. Avšak ktorú spoločnosť si zvoliť, ktorá by mohla byť tá správna?

Nejde to aj inak?

Najprv sa ale veľmi dôkladne zamyslite nad tým, či si naozaj potrebujete požičať. Nejde to aj inak? Chcete si požičať na produkt? Radšej si na to natrite. Peniaze aj tak budete potom dávať práve firmám ponúkajúcim tieto pôžičky, ale budete k tomu zaviazaní. A ak sa čokoľvek pokazí, nie je východisko a budete akurát dávať o to viac peňazí.

Ak však naozaj nutne potrebujete peniaze a neviete si rady, nezostáva nič iné ako pôžička. Dnes máme už tú výhodu, že sa dá požičať čiastka bez poplatkov, a dokonca aj bez úrokov. Samozrejme v takom prípade je ale potrebné splatiť danú čiastku včas. Navyše sa musíte obrátiť na nebankové firmy a využiť ich služby.

Nebankové spoločnosti

Pokiaľ ide o vašu prvú pôžičku, využite služby nebankových spoločností. Jednou z nich je napríklad Provident, u ktorého máte čas na splatenie až 4 mesiace. Ďalej ponúka firma Credit air so splatnosťou do 2 mesiacov, či CreditOn s rovnakou splatnosťou. Tu si môžete požičať čiastku, ktorá nebude príliš vysoká, ale pokryjete s ňou, čo treba.

Pokiaľ však neplatíte včas, treba počítať s pomerne vysokými sankciami. V spoločnosti Provident platíte ako za zaslané upomienky, za začatie vymáhania, tak za stratené dni. Rovnako tak fungujú aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa s vami nebudú príliš maznať.

Ďalej sa môžete obrátiť na Zonky. Ide o stránku, kde vám požičiavajú ľudia. Úroky sú veľmi nízke a predčasné splatenie je zadarmo. Ľudia, ktorí investujú, sú bežní spotrebitelia rovnako ako vy. Môžu vám požičať 200 až 20 tisíc korún a peniaze sa im následne vracajú aj s úrokom.

No av prípade, že chcete istotu, počítate s tým, že si chcete požičať nejakú vyššiu čiastku a počítate aj s vyššími úrokmi, obráťte sa k bankám. Ponúka zaujímavé služby a určite sa budú snažiť vám vyhovieť, pokiaľ vie, že dokážete spoľahlivo splácať a nebude to pre ich firmu veľký risk. K bankám sa obracajte pre hypotéku, lízing a ďalšie služby, ktoré by znamenali v inom prípade až príliš veľký risk.