Čo je to americká hypotéka a prečo vám môže pomôcť?
Money

Čo je to americká hypotéka a prečo vám môže pomôcť?

Hypotekárny úver pozná s najväčšou pravdepodobnosťou každý. Ide o finančný produkt, ktorý slúži pre kúpu nehnuteľnosti, či už sa jedná o byt alebo rodinný dom. Do hypotekárneho úveru ste nútenie nehnuteľnosť zapísať, inak vám finančné prostriedky banková spoločnosť nepožičia. Inými slovami sa danou nehnuteľnosti, ktorú kupujete viažete. Ak nebudete hypotekárny úver splácať, ľahko sa môže stať, že vám nehnuteľnosti odoberú.

Čo je to americká hypotéka?

Možno ste za poslednú dobu počuli o finančnom produkte americkej hypotéky. Väčšina ľudí nevie, čo sa pod týmto pojmom skrýva. Ide o úver, ktorý naopak nie je viazaný na žiadny účel. Skrátka môžete finančné prostriedky využiť prakticky na čokoľvek, bez toho, aby ste uvádzali dôvod. Výhodou je dlhšia doba splatnosti a nižšia úroková sadzba. Problém je len v tom, že musíte do americkej hypotéky zapojiť svoju vlastnú nehnuteľnosť. Následne však finančné prostriedky môžete využiť naozaj na čokoľvek. Klasická hypotéka má nevýhodu v tom, že do hry zapájate nehnuteľnosť, ktorú práve kupujete a peniaze teda využívate výhradne na nej.

Americká hypotéka pôvodne prišla zo Spojených štátov amerických, kde sa považuje za jeden z najobľúbenejších produktov vôbec. V Českej republike ju môžete využívať už 16 rokov. Bankové spoločnosti ponúkajúce tieto produkty vám povolia však pôžičku len do výšky 70% hodnoty nehnuteľnosti. Pre príklad uvedieme byt s hodnotou 2 miliónov korún. Na americkú hypotéku vám teda bude vyplatených 1,4 miliónov korún. Túto čiastku budete môcť potom využiť na čokoľvek, či už sa jedná o rekonštrukciu, obstaranie nového vybavenia, rozjazd podnikania alebo kúpa automobilu.

Čo budete potrebovať k americkej hypotéke?

V prvom rade sú potrebné vaše doklady, naďalej výpis z katastra nehnuteľností, váš príjem, nadobúdací titul k nehnuteľnosti a odborný odhad ceny nehnuteľnosti. Bez týchto dokumentov vám americká hypotéka nebude schválená. Ak máte o tento produkt záujem, najprv si zaistite všetky potrebné dokumenty, až potom prejdite k ďalším krokom.