Pri žiadosti o pôžičku nemusí byť doloženie príjmu zložité
Money

Pri žiadosti o pôžičku nemusí byť doloženie príjmu zložité

Žiadosti o pôžičku sú dnes na toľko modernej, že nebudete potrebovať hromadu dokumentov k tomu, aby ste ju mohli riadne dokončiť. V minulosti bolo potrebné predložiť niekoľko dôležitých papierov, inak nemohla byť pôžička riadne uzavretá. Jedným z dôležitých dokumentov bol tiež príjem, ktorý dnes nie je príliš často vyžadovaný. To však neznamená, že pri vybavovaní žiadosti od vás nebude banková spoločnosť tento dokument vyžadovať. Záleží na tom, aká je vaša bonita. Bankové spoločnosť si môže tento dokument vyžiadať.

Ako možno doložiť príjem?

Príjem možno doložiť niekoľkými spôsobmi, len si dajte pozor, aký z nich vaše bankové spoločnosť uprednostňuje. Aj cez to, že možností je veľa, nie všetky platí u jednotlivých bankových spoločností rovnako. Ľahko sa vám môže stať, že narazíte na banku, ktorá na doloženie príjmu využíva vlastné formuláre. Ten musíte vyplniť a následne doniesť svoje mzdové účtovníčky. Tá vyplnené papiere skontroluje a potom podpíše. Tým máte prvá vec vybavenú. Daný formulár odnesiete podpísaný bankovou spoločnosťou alebo priložíte k žiadosti.

Ak bankovú spoločnosť nevyžaduje mať príjem podpísaný, bude vám náramne stačiť výpis z bankového účtu. Ten by mal byť dodaný za posledné tri mesiace. Tým preukážete, že vám každý mesiac chodí výplata na účet, presne tak, ako ste pri žiadosti vyplňoval.

Výplatná páska nahradí bankový účet

Ak nemáte tlačiareň a banková spoločnosť si za vytlačenie dokumentu účtuje nemalú sumu, možno doložiť výplatnú pásku. Opäť je potrebné doložiť výplatnú pásku za posledné tri mesiace. Tá plne nahradí výpis z bankového účtu. Je potrebné, aby výplatná páska obsahovala vaše dôležité údaje. Musí z nej byť zrejmé, že patrí skutočne vám.

Vyžaduje po vás banková spoločnosť pri žiadosti o pôžičku telefón do zamestnania? Neľakajte sa, ide o ďalší zo spôsobov, ako si môže personál skontrolovať vaše príjmy. Posledný, nie moc často používanou metódou, je čestné vyhlásenie, kedy svojím podpisom potvrdzujete, že skutočne zarábate toľko, koľko ste uviedli.