Skrášliť byt možno aj za pomocou vhodných farieb a doplnkov
Home

Skrášliť byt možno aj za pomocou vhodných farieb a doplnkov

Bývate v byte alebo rodinnom dome, v ktorom je interiér už niekoľko rokov rovnaký, a to bez jedinej malej zmeny? V takom prípade by ste mali uvažovať o zmene, ktorá váš interiér posunie do dnešných trendov. Je pravdou, že to nemusí byť jednoduché a finančne lacné, ale koniec koncov zmenu vykonávate iba párkrát za život. Pokiaľ do zmeny nechcete príliš investovať, stačí urobiť zmenu aspoň v oblasti farieb a dekorácií.

Skrášlenie bytu nie je časovo náročné

Ak máte so svojím náprotivkom voľné víkendy, potom nám verte, že menšie zmenu bez väčších problémov stihnete aj za pár desiatok hodín. Stačí len chcieť a v momente, kedy už budete mať vybrané, nič vám nestojí v ceste nasadnúť do auta a ísť sa na danej veci pozrieť osobne. Či už premýšľate o väčšie alebo menšie zmene, vždy by ste si vybrané produkty mali prezrieť osobne. Nákup cez internet je síce pohodlnejšie, ale obrázky môžu byť nereálne a skreslené.

Ako bolo uvedené v prvom odseku, aj malá zmena sa počíta. V byte alebo rodinnom dome teraz hovoríme o vymaľovanie alebo tapetovanie. Záleží na vás, akým trendom nemôžete odolať. Tapety sa dostávajú do popredia, a tak sa nie je čomu diviť, že je v obchodoch s bývaním vidíte takmer všade. Na druhú stranu pri voľbe maľovaní máte možnosť nalepiť na určité miesta samolepiace tapety vo forme motívov a obrázkov. Ak by ste zvolili tapety, nevyzeralo by to pekne. Dvere sa samolepiacimi tapetami sa vám teda v tomto prípade zatvárajú.

Farba by nemala byť strelená od pása

Rozhodne nestrieľajte farby od pása. Väčšina ľudí si vyberie najprv farbu a akonáhle má vymaľované, až potom zisťuje, aké dekorácie by sa k danej farbe hodili. Tento postup je zlý, pretože s výberom farieb by ste mali mať z pohľadu dekorácií jasno. Dekorácie a voľba farieb miestnosti sú vo veľmi úzkom kontakte a ak je netrafíte, nebudú priestory vyzerať pekne.

Podľa moderných trendov je dnes na samotnom vrchole napríklad sivá v kombinácii červených doplnkov alebo šeda v kombinácii žltých doplnkov. Ak si neviete predstaviť šedú miestnosť a žlté doplnky, potom by ste sa na tieto kombinácie mali pozrieť na internete alebo do obchodu. Uvidíte, že si ju zamilujete počas prvých pár sekúnd.