Ako by mala vyzerať spálňa podľa Feng Shui?
Home,  Lifestyle

Ako by mala vyzerať spálňa podľa Feng Shui?

Túžite po spálni, v ktorej bude hrať hlavnú úlohu vyrovnanosť, ktorá bude v harmónii a kde sa budete cítiť naozaj skvele? Pokiaľ máte tieto kritériá, hovoríte si, že zariaďovanie spálne bude ťažké, lenže nie je. Stačí sa riadiť pravidlami Feng Shui. Pokiaľ si zariadite spálňu podľa pravidiel Feng Shui, budete sa radovať z využitého priestoru, ktorý navyše okolo vás voľne prúdiť spoločne so spomínanou a požadovanou harmóniou a vyrovnanosťou.

Ak ste v minulosti čítali niečo o Feng Shui, viete, že sa toto čínske učenie zameriava najmä na posteľ samotnú a aj na ostatné kusy nábytku. Práve nábytok totiž tvorí to hlavné v spálni.

Kde musí sídliť posteľ podľa Feng Shui

To najdôležitejšie v spálni je podľa Feng Shui rozhodne posteľ. Za by sa v žiadnom prípade nemala umiestňovať do priamej línie s dverami, rovnako tak by sa nad ňu nemali zavesovať žiadne dekorácie, ako sú obrazy, lapače snov alebo lampičky. Rovnako ako nad posteľou musí byť priestor prázdny, aj pod posteľou by sa nemalo nič skladovať. Všetko, čo sa nachádza pod alebo nad posteľou totiž môže blokovať energiu, ktorá má v spálni prúdiť.

Posteľ by mala byť vždy prístupná z oboch strán, na každej strane by mal byť nočný stolík. Rovnako, ako sa posteľ nesmie nachádzať priamo oproti dverí, nesmie sa nachádzať ani priamo pod oknom. Ideálne je, keď bude pritisnutá k stene.

Zariaďujeme spálňu podľa Feng-Shui

Feng Shui tiež hovorí nasledujúce: v spálni by nemala byť televízia, ale ani počítač. Ani rastliny nie sú v spálni povolené. V spálni by malo byť minimálne množstvo osvetlenia, vhodné sú nočné lampičky, lepšou alternatívou sú sviečky.

V spálni nesmú byť žiadne rušivé elementy. Dekorácia musí vyvolávať pokoj a pozitivitu. V noci je dôležité, aby v spálni neustále prúdil čerstvý vzduch. Ak vám vadia otvorené okná, kúpte si čističku vzduchu.