Tri návyky, ktoré nám bránia v tom byť produktívnejší
Business

Tri návyky, ktoré nám bránia v tom byť produktívnejší

Produktivita – tá je dôležitá nielen v bežnom zamestnaní, ale najmä v podnikaní. Ak si chcete zarobiť, ak chcete, aby vaše podnikanie prosperovalo, musíte byť produktívni, bez toho to nejde. Tiež to nejde bez vytrvalosti a trpezlivosti, ale na produktivitu sa nesmie zabúdať. Bohužiaľ v produktivite nám bráni mnoho, mnoho návykov a zlozvykov. Niektoré naše návyky znižujú našu pozornosť a sústredenosť, niektoré návyky nás stoja veľa energie. Poďme si vymenovať konkrétne tri návyky, ktoré nám bránia v tom, byť produktívnejší.

Samozrejme takých návykov existuje mnoho, vybrali sme len trojicu najvážnejších návykov, s ktorými by sme sa mali vedieť popasovať.

1) Neustále surfovanie na internete

Každý to pozná – sociálne siete človeka dokážu poriadne zlákať rovnako ako aktuálne dianie vo svete. Ľudia dnes surfujú na internete v čase, keď sa nudí, ale bohužiaľ aj v čase, keď majú byť produktívni. Podľahnú prokrastinácii a radšej sledujú novinky vo svete šoubiznisu, než aby sa venovali tomu, čomu sa naozaj venovať majú.

Surfovanie na internete je dobré v čase, keď máte pauzu – keď potrebujete odpočinok. Lenže nesmiete stráviť na internete viac ako päť minút, inak sa vám do práce už nebude chcieť. Každá kontrola na sociálnych sieťach znamená vypadnutie z pracovného režimu.

2) Odkladanie náročných úloh

V prípade, že sa rozhodnete odkladať náročné úlohy, robíte tú najväčšiu chybu vôbec. Nielen odborníci, ale úspešní ľudia odporúčajú urobiť najskôr to ťažké, to náročné, ľahké úlohy si ponechajte na záver dňa.

3) Neustále odpovedanie na e-maily

Vymedzte si chvíle, kedy budete kontrolovať e-maily. Nemôžete neustále zodpovedať každému, kto vám píše. Skrátka to urobte raz denne, svet sa nezbúra. V prípade, že sa budete hneď snažiť odpovedať na každý e-mail, vypadnete opäť zo svojho režimu a už sa doň tak ľahko nedostanete.