Efektívne tipy proti vráskam, ktoré sa oplatí aplikovať v praxi
Lifestyle

Efektívne tipy proti vráskam, ktoré sa oplatí aplikovať v praxi

Starnutie – fáza života, ktorá je bohužiaľ neodvrátiteľná. Ak sa jej chcete vyhnúť, je najlepšie staviť na elixír mladosti – aj keď ani ten ju nedokáže zastaviť, iba zmierniť jej príznaky. Je totiž plný hydrolyzovaného kolagénu, ktorý navracia pokožke aj pleti pružnosť a stratenú elasticitu. Okrem užívania kolagénového doplnku stoja za zmienku aj niektoré tipy či návyky, ktoré sa oplatí aplikovať v praxi.

Žiadne ponocovanie

Vedeli ste, že vplyv na našu pokožku či pleť má aj to, kedy chodíme spať? Spánkom trávime tretinu svojho života, a to nie náhodou. Počas neho dochádza k celkovej regenerácii organizmu a taktiež k regenerácii našej pleti. Ak jej doprajete krásnych sedem hodín, pleť bude vyzerať oddýchnutejšie, budete menej v strese a spomalí sa aj tvorba vrások alebo šedín. Ten, kto berie spánok za stratu času a preto mu veľmi nedáva si škodí na všetkých frontoch.

Zelenina pomáha

Nie nadarmo sa hovorí, že by sme do svojho jedálnička mali zakomponovať viacero zeleniny. V skutočnosti je práve zelenina tým, čo pomáha nielen nášmu zdraviu, ale predovšetkým našej pleti. Je totiž bohatá na antioxidanty, ktoré dokážu doslova napumpovať pleť a zbaviť ju akné, prípadne ju krásne hydratujú. Preto sa odporúča ju zaradiť na jedálniček aspoň trikrát denne. Vedľajším efektom bude podpora chudnutia.

Hydratujte

A keď už sme spomenuli onú hydratáciu, tá je hotovým základom. Vrásky sa najčastejšie tvoria kvôli suchosti pleti, preto na svoj denný harmonogram zapíšte položku: Mazať, mazať, mazať! Odporúčame kožu hydratovať nielen zvonku, ale aj zvonku. Preto okrem mastičiek dodržujte pitný režim, ktorý je základom úspechu rovnako ako spomínané krémy.

Bojujte so suchými miestami

Pokiaľ sa však predsa len na vašej tvári objavia suché miesta, vezmite do rúk vazelínu. Je totiž potrebné so suchými miestami začať čo najrýchlejšie bojovať. Či už vás sužujú popraskané pery alebo suché lakte, tieto neduhy, ktoré sú ideálnym miestom na tvorbu vrások, natrite a počkajte, až sa pekne vstrebe.