Filmy, ktoré musí poznať každý módny nadšenec!
Fashion,  Lifestyle

Filmy, ktoré musí poznať každý módny nadšenec!

Považujete sa za módneho nadšenca, a poznáte príbehy slávnych ľudí z tejto brandže? Potom ste možno tiež počuli o filmoch, ktoré o nich vznikli, alebo ktoré detailne poukazujú na to, aké náročné je sa uchytiť vo svete módy, a výstižne bez obalu ukazujú, ako sa žije v tomto svete.

Ak máte práve chvíľku a náladu na pozeranie zaujímavého filmu z módneho sveta, potom je tento článok práve pre vás! Nutné dodať, že filmy, okrem zobrazenia reality ponúka aj veľa vtipu, nadsádzky a mnohokrát aj romantiky. Pri ich sledovaní si tak na svoje neprídu len znalci, ale aj všetci ostatní, ktorí do tohto sveta natoľko neprenikli, a móda ich príliš nezaujíma. Tak hurá pre popcorn!

Diabol nosí Pradu

Tento film je úplnou klasikou. Poznať by ho mali vskutku všetci. Film sa inšpiroval pracovným prostredím módneho časopisu Vogue. O miesto osobnej asistentky šéfredaktorky uznávaného módneho časopisu Mirandy (Meryl Streep) sa uchádza módou nepoľúbená a trochu neohrabaná, ale veľmi múdra Andy (Anne Hathaway). Miranda sa rozhodne dať Andy šancu a miesto jej dá. Andy teda nastúpi do svojej novej práce, kde je však Mirandou neustále terorizovaná. Tá má veľa bláznivých a mnohokrát úplne nepochopiteľných požiadaviek, ktoré Andy musia splniť čo najrýchlejšie. Spočiatku sa zo svojej práce úplne rúca, neskôr sa jej ale podarí do tohto sveta preniknúť a zmení sa nielen jej imidž, ale aj postoj k životu.

Príbeh Coco Chanel

Príbeh slávnej návrhárky Coco je určite všetkým fanúšikom dobre známy. Pokiaľ by ste ale zatúžili spoznať ho do detailov a dozvedieť sa viac o živote tejto módnej ikony, neváhajte a pozrite podarený film s Audrey Tautou v hlavnej úlohe.

Ďalšími filmami, ktoré musíte ako módny fanatik vidieť sú napríklad dokument Dior alebo film s Kate Blanchet s názvom Jazmíniny slzy. Prajeme veľa zábavy pri sledovaní.