Hodnotenie firiem pomôže zistiť, kto bude váš budúci obchodný partner
Business

Hodnotenie firiem pomôže zistiť, kto bude váš budúci obchodný partner

Než sa vrhnete na spoluprácu s novým subjektom, je dobré prejsť si firemné hodnotenie. O čom napovie a aké informácie si z neho vezmete?

Hodnotenie firiem ako eso v rukáve

Chystáte sa na spoluprácu s novým subjektom, ktorý doteraz nepoznáte. Pred tým, než podpíšete akúkoľvek zmluvu, je vždy nutné si zistiť maximum informácií o danej firme. Mnohé z nich sú dokonca verejne dostupné. Napríklad hodnotenie firiem vám pomôže zistiť, aké skúsenosti sdaným subjektom majú vaši predchodcovia. Firemné skúsenosti odrážajú aj klímu, ktorá vo firme panuje. Skrátka dozviete sa toho veľmi veľa.

Nezávislé hodnotenie

Každý, kto sdanou firmou spolupracuje, môže firemné hodnotenie vyplniť. Dáva tak najavo svoju spokojnosť alebo nespokojnosť s priebehom obchodnej spolupráce. Hodnotenie ale vypĺňajú aj sami zamestnanci inštitúcie. Je tak možné nahliadnuť aj pod pokrievku bežných vzťahov, ktoré na mieste panujú. Dobre sa dozviete, či sú zamestnanci vo firme spokojní, či je s nimi konané férovo, a či sú benefity, ktoré firma sľubuje v pracovnom inzeráte, skutočne dodržiavané. Každý má možnosť vysloviť svoj názor, a to úplne anonymne.

To, čo by ste inokedy nenašli

Mnohé informácie o firme sú verejne dostupné. Ide napríklad o register platcov DPH, z ktorého môžete zistiť, či firma nedlží štátu za odvody DPH, alebo či sa nezapojila do podozrivých obchodov. Insolvenčný register zase podáva informácie o tom, či daný subjekt nie je priamo vinsolvencii. Tiež Centrálna evidencia exekúcií podáva ďalšie informácie o tom, ako si daná firma vedie. Tieto údaje sú verejne prístupné. Niektoré úplne zadarmo, iné za mierny poplatok.

Firemné hodnotenie pomôže zistiť informácie o prípadnom obchodnom partnerovi. Nájdete tu údaje, ktoré nie sú dostupné v iných registroch. Výsledkom je celistvý pohľad na prípadnú budúcu spoluprácu sdaným subjektom.