Je možné sa poistiť proti teroristickému útoku?
Lifestyle

Je možné sa poistiť proti teroristickému útoku?

Dovolenkové obdobie je v plnom prúde. Väčšinou si vyberáme dovolenku najmä podľa destinácie, v ktorej sme ešte neboli. V poslednom čase však skôr vyhráva skutočná česká dovolenka u nás, než nejaké cestovanie do zahraničia. Možno je to preto, že niektorých ľudí už nebaví cestovať k stále slanému moru a na stále piesočnatú pláž. Možno preto, že skutočná česká dovolenka je o niečo lacnejšia a dá sa previezť autom. Ale možno sa Česi uchyľujú do krásnych českých miest preto, lebo sa jednoducho boja. Koniec koncov, v súčasnosti žijeme vo svete, kde sa denne páchajú najrôznejšie teroristické útoky. Vonku je to teda nebezpečné, a preto niektorí ľudia naozaj chcú zostať v našej krajine, kde zatiaľ nikto nemá dôvod páchať teroristické zločiny.

Ľudia si teda skutočne vyberajú dovolenku podľa toho, kde je alebo nie je možnosť teroristického útoku. Ich strach je, samozrejme, oprávnený, ale na druhej strane sme nemohli ísť naozaj nikam, pretože všetko sa mohlo zdať, že je pred naším domom. Byť vystrašený je naozaj oprávnené, ale na druhej strane, neochudobňujme sa o poznávanie sveta – veď to je to, čo všetci chcú, aby sme sa báli a zostali doma. Potom budeme oveľa ľahším cieľom.

Pri výbere dovolenky sa však mnohí pýtajú, či je možné poistiť sa napríklad proti takémuto teroristickému útoku. Bezpečnosť je predsa bezpečnosť, aj keď teroristické útoky sú stále jedným veľkým prekvapením.

Môže alebo nemôže?

Vzhľadom na to, že ľudia sú naozaj vystrašení, poisťovne sa rozhodli zahrnúť možnosť teroristického útoku do cestovného poistenia. Riziko je však oveľa menšie ako napríklad zasiahnutie bleskom. V poslednom čase sa však na to v správach upozorňuje tak často, že ľudia myslia len na túto možnosť, ktorá ich môže postihnúť na dovolenke. Podľa poisťovní sa však netreba obávať a nie je potrebné uzatvárať poistenie proti teroristickému útoku. Preventívne ju však zahrnuli do poistných zmlúv cestovného poistenia.