Kde je v cudzine najdrahšie štúdium jazykov?
Money

Kde je v cudzine najdrahšie štúdium jazykov?

V dnešnej dobe je dôležité vedieť aspoň jeden cudzí jazyk. Anglický jazyk je už takmer podmienkou, preto sa dbá ešte na iný jazyk, ktorý už je skôr výhodou v zamestnaní. Avšak minimálne bez jedného jazyka vás do práce už len málokedy vezmú, a tak sa ľudia musia snažiť o to, aby naozaj vedeli aspoň základy hlavne práve angličtiny. 

Avšak štúdium tohto jazyka v škole nie zrovna tak efektívne, ako sa môže zdať. Mnohí študenti sa napríklad na strednej škole perfektne anglicky nenaučí, preto sa musí rozhodnúť pre vyššiu odbornú jazykovú školu po maturite, aby získali konečne takú úroveň v jazyku, ktorý do svojho života naozaj budú potrebovať. 

Najlepšie sa však jazyk nenaučíte v škole, ale práve v nejakom meste. Ak odcestujete do nejakého mesta v zahraničí, potom tam budete musieť hovoriť jedine anglicky, pretože česky sa tam vážne nedohodnete. Vďaka tomu, že budete donútení denne angličtinu pilovať a používať ju, potom sa z vás stane naprostý profík a zrazu bude angličtina niečo, bez čoho nemôžete žiť. 

Do úvahy pripadá au-pair alebo jazykové pobyty 

Medzi najčastejšie pobyty v zahraničí spadajú hlavne tie, ktoré sú na dlhšiu dobu a volia je hlavne mladé dievčatá, ktoré sa rozhodnú odcestovať napríklad viac ako na rok do Ameriky alebo do inej krajiny, kde sa budú starať o malé deti. Idú teda ako takzvané au-pair. Práve au-pair sa dokonale naučia hovoriť anglicky a budú mať možnosť preskúmať celú inú krajinu, jej kultúru a pamiatky. 

To isté to býva pri jazykových pobytov, ktoré však pomaly upadajú. Radšej ľudia cestujú do zahraničia za prácou, než aby išli len na krátky jazykový pobyt, ktorý je vyjde oveľa drahšie. Takéto polročné jazykové pobyty vyjdú napríklad na stovky tisíc korún. 

Najdrahší je USA a Austrálie 

Pokiaľ do USA alebo do Austrálie nejdete za prácou a nechcete tam chvíľku žiť, potom sa pripravte na to, že jazykový pobyt v týchto krajinách vyjde na skoro 200 korún. To už sa sem naozaj oplatí vycestovať na nejaký čas a zohnať si tú prácu, pri ktorej sa naučíte po anglicky rovnako dobre.