Jazda na slonoch je v Thajsku hitom. Slony sú však týraní
Lifestyle

Jazda na slonoch je v Thajsku hitom. Slony sú však týraní

Plánujete výlet do Thajska? Určite si už plánujete, čo všetko tu navštívite. Okrem krásnych miest a azúrového mora je tu stále k dispozícii jazda na slonoch, proti ktorej bojujú už nejakú dobu ochrancovia zvierat. Jazda na slonoch je síce veľmi populárny thajská atrakcie, však znamená to jediné – slony sú týraní, bez rodiny, podvolení človeku. Mnohí turisti to síce nevedia, avšak niektorí aj s týmto vedomím chcú zažiť jazdu na slonovi, ktorý kvôli niekoľkým minútové zábave trpí celý život. Uvedomme si, že slony sú ohrozené zvieratá a že sa k nim musíme správať s úctou. 

Slony si pamätajú, hovorí sa o nich, že si pamätajú absolútne všetko. Majte to teda neustále na mysli, a to najmä vo chvíli, keď sa na nich budete chcieť voziť ako na koňoch. Kým kone nie sú ohrozenými druhmi, slony áno a je potrebné si ich vážiť. 

V Thajsku je síce jazda na slonoch veľmi atraktívne a určite nezabudnuteľným zážitkom, avšak je potrebné si uvedomiť, že ako môžu slony voziť turistov na svojich chrbtoch, musí podstúpiť tvrdý výcvik. A ako si myslíte, že výcvik vyzerá? Rozhodne sa so slonmi nepára, čo potvrdí nejedna záchranná stanica pre ohrozené zvieratá. 

Ako sa slony cvičí 

Slony nie sú zvieratá určené pre pobavenie. Sú to ohrozenie tvory a turisti, ktorí na nich jazdia, len podporujú týranie, ktoré majú na svedomí samozrejme ľudia. Nedávno sa na svetlo svetla dostalo video, kde sa ukázalo, ako sa so slonmi pracuje, ako sa cvičí a ako sa týrajú, aby počúvali človeka. Vo videu je bohužiaľ viac než detailne ukázané, ako sa strieľa rodičia mladých slonov, aby sa skrátka nepútali k niekomu inému, než je človek. Mláďatá sú potom týraná, mučená, bitá a tiež hladní. Týmto spôsobom si človek získava rešpekt u takých nevinných stvorenia, ako slonie mláďatá sú. 

Nie všetci majú šťastie a utečú svojmu osudu 

Aj keď sa parky a ochrancovia zvierat snaží slony zachraňovať, turistická atrakcia je čím ďalej obľúbenejšia a týraných slonov pribúda. Zatiaľ sa teda nedarí rýchlo eliminovať tento druh zábavy, preto mnohé firmy, spoločnosti i bežní občania vyzívajú k tomu, aby zážitok ľudia neplatili. To, že slony vyzerajú šťastne, ešte neznamená, že šťastní skutočne sú.