Knižky, ktoré vás namotivujú na podnikanie
Business

Knižky, ktoré vás namotivujú na podnikanie

Začína to chmúrne obdobie, kedy je na oblohe sivá, neustále prší, vonku je zima a efektivita s produktivitou nám klesá (spolu s vonkajšími teplotami) pod bod mrazu. V takých chvíľach sa nám chce akurát tak zababušiť pod perinu, vziať si do ruky horúcu kávu alebo čaj a pozerať na obľúbený film či seriál. My vám ale namiesto toho odporúčame vziať si knižku a naštartovať seba aj svoje podnikanie!

Reštart: Sprievodca podnikateľským minimalizmom

Kniha zakladateľov 37signals a známe project acccount webovej aplikácie Basecamp, Jasona Frieda a Davida Heinemeier Hanssona, je určená všetkým podnikateľom, ktorí sa chcú zastaviť, pozrieť sa na svoje doterajšie podnikanie s odstupom a nadhľadom.

V útlej knižke sú v jasných krokoch a bez zbytočnej omáčky načrtnuté nové pohľady na zabehnuté podnikateľské kroky a procesy. Autori idú priamo k veci, vždy v niekoľkých vetách (maximálne 1-2 stránky) popíšu danú problematiku a nechodia dlho okolo horúcej kaše.

Kniha vám ukáže nový pohľad na vec a pomôže vám myslieť inak. Poradí, ako byť produktívnejší, efektívnejší a dá vám množstvo nových nápadov a neobvyklých myšlienok.

Na voľnej nohe: Podnikajte ako profesionáli

Pre všetkých, ktorí chcú podnikať a byť voľnonožcom, je táto kniha niečo ako biblia. Zakladateľ webovej platformy pre freelancerov, Robert Vlach, vo svojej publikácii čerpá zo svojich skúseností, aj skúseností iných úspešných podnikateľov a dáva tak ucelený návod na to, ako sa uživiť a stať sa úspešným podnikateľom na voľnej nohe.

Začnite s PREČO

Ako malé deti, rovnako aj vy by ste mali zisťovať, ako fungujú niektoré veci a procesy a najmä PREČO. Simon Sinek prišiel s myšlienkou, že by sme mali prísť s touto otázkou a pýtať sa: „Prečo robím, to čo robím?“, „Prečo je niekto úspešnejší?“, „Prečo sa vám niečo nedarí?“ apod. Analyzoval niektoré úspešné osobnosti ( Martin Luther King Jr., Steve Jobs a ďalší) a prišiel na akúsi spojitosť v ich myslení: všetci začali najskôr s otázkou PREČO?, až po tom sa pýtali ČO a AKO.

Táto kniha vám pomôže preniknúť do myslenia úspešných a zároveň vysvetľuje pády iných neúspešných spoločností a osobností. Poodkrýva tak tajomstvo úspechu.