S bylinkami proti virózam
Lifestyle

S bylinkami proti virózam

Aj keď nás aktuálne okupujú stále teplé teploty, niektorí ľudia si ich nemôžu užívať naplno. Dôvodom toho je viróza, ktorá je aktuálne sužuje. Bohužiaľ, aj v lete nás môže prekvapiť pocit, že „na nás niečo lezie“. V takom okamihu však do seba nepumpujte sirupy proti kašľu alebo iné farmaceutické produkty. Radšej na to choďte inak – prírodne! Pomocníkmi pri boji s nepríjemnou virózou budú bylinky, ktoré vám dokážu uľaviť pomerne rýchlo. Neveríte?

Bylinky sú prírodné Pomocníci, ktorí rastú možno aj na vašej záhrade. Ich moc je známa už od nepamäti. Už aj naše babičky a prababičky vedeli, že sa s nimi bojuje proti kašľu, zvýšenej teplote, tiež proti bolestiam hlavy či bolesti krku. Aké konkrétne bylinky nám teda pomôžu pri boji s nepríjemnou virózou, ktorá, ako už bolo spomenuté, môže človeka napadnúť aj počas horúceho až parného leta?

Koriander ako ochrana proti nádche

Keď sa povie „prechladnutie“, väčšina ľudí si vybaví nepríjemnú nádchu, ktorá nás môže sužovať celý týždeň či dlhšie. Aby ste sa vyhli posmrkaným kapesníkům a rezancom tečúcim z nosa, skamaráti sa s koriandrom, ktorý nielen, že obrnia nosohltan a dezinfikuje ho, ale tiež pomôže v boji proti kašľu.

Koriander totiž obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý z organizmu človeka urobí pevné rytierske brnenie, cez ktoré nikto a nič neprejde.

Tymián proti zápalom

Vedeli ste, že tymián a materina dúška majú podobné účinky na zdravie človeka? Pôsobí napríklad protizápalovo, a to či už je užívate v sušenej podobe alebo čerstvé. Z tymianu si možno pripraviť lahodný sirup, ktorý vám pomôže pri prechladnutí. Zabraňuje napríklad kašli a je to vynikajúci kloktadlo, ktoré prečistia krk aj ústnu dutinu.

Rýmovník nielen proti nádche

Medzi záhradkári je teraz veľmi obľúbený takzvaný rýmovník, ktorý sa odporúča predovšetkým na upchatý nos. Ale nie je to pomocník len pri nádche. Vedeli ste, že zabráni komárom vletieť do vašej domácnosti?