V Bangkoku na vás čakajú pamiatky aj prvotriedne služby
Lifestyle

V Bangkoku na vás čakajú pamiatky aj prvotriedne služby

Pokiaľ radi cestujete mimo Európy a už ste vyskúšali Spojené štáty americké, je čas navštíviť napríklad Bangkok. Ide o hlavné mesto Thajska, ktoré žije 24 hodín denne. Ak vás ale už pri príchode nenapadajú žiadne miesta, ktoré by ste chceli navštíviť, máme pre vás niekoľko tipov. V niektorých prípadoch tak nepôjde ani o miesto, ako skôr pochúťky. Nasledujte nás.

Čo v Thajsku navštíviť a vyskúšať?

Ako prvá je potrebné myslieť, že cesta z Českej republiky do Thajska nie je vôbec jednoduchá a po prílete budete s najväčšou pravdepodobnosťou dosť unavení. Je teda pomerne isté, že zavítate priamo do svojho hotela. Druhý deň však bude vo vašej réžii a záleží čisto len na vás, kam sa vydáte. V Thajsku je o 5 až 6 hodín viac, závisí od toho, aké je práve ročné obdobie, pretože v Ázii sa čas nepretáča. Teraz už ale nahliadneme na miesta, ktoré stoja za vyskúšanie.

Kráľovský palác je bezpochyby hlavnou atrakciou, ktorú musíte navštíviť. Ak by ste tak neurobili, vaša návšteva by bola úplne zbytočná. Ak príliš nie ste na tento typ atrakcií, verte nám, že práve kráľovský palác vás nadchne. Ide o obrovský areál, v ktorom sa nachádza množstvo nádherných budov. Všetky budovy v areáli majú zvláštne strechy, ktoré sú robené do štýlu špicatých vežičiek. Na samotnom vrchu týchto vežičiek sa nachádzajú zlaté sklíčka ako dekoratívne ozdoby. Pri pozeraní smerom nahor uvidíte okrem iného aj nádherné farebné sochy v podobe rôznych bojovníkov.

Masáže sú tu najlepšie

Navštívili ste v Českej republike thajské masáže? Potom buďte presvedčení o tom, že tým, ktoré sa nachádzajú v Thajsku nesiahajú ani po členky. Thajské masáže sú v Bangkoku veľmi obľúbené a navštevujú ich nielen turisti, ale aj miestni. Pokiaľ si na svojej dovolenke potrebujete naozaj oddýchnuť, nemáte nad čím premýšľať.

Na záver by sme vám tiež odporúčali thajskú kuchyňu, ktorá v hlavnom meste ide naozaj vo veľkom a zohnať ju môžete prakticky na akomkoľvek mieste.