Výber bezpečnostných dverí sa oplatí nepodceňovať
Home

Výber bezpečnostných dverí sa oplatí nepodceňovať

Výstavba nového príbytku si vyžaduje vašu pozornosť. Najmä pri výbere konkrétnych prvkov, ako sú dverové kľučky alebo bezpečnostné dvere. V prípade, že sa chcete vyhnúť nevítaným hosťom a návštevám, ktoré vás budú stáť viac, než si dokážete predstaviť, neignorujte napríklad bezpečnostné triedy pri výbere spomínaných dverí.

Čo sú bezpečnostné triedy?

Pokiaľ hodláte investovať do bezpečnostných dverí, nevyhnete sa zoznámeniu s bezpečnostnými triedami. Bezpečnostnú triedu spoznáte na základe certifikátov, napriek tomu sa však musíte vyznať aspoň v niekoľkých základných kategóriách. Všeobecne platí, že čím väčšia bezpečnostná trieda pri konkrétnych bezpečnostných dverách, tým vyššia a lepšia ochrana vašej domácnosti bude.

V súčasnej dobe sú stredobodom pozornosti mnohých ľudí také dvere, ktoré sú celokovové a ktoré majú veľké množstvo kotviacich bodov. Keďže sú situované po celom obvode dverí, sľubujú skutočne maximálnu ochranu.

Nájdite svoje multifunkčné riešenie

Niektoré dvere sa však podobajú skôr takému multifunkčnému riešeniu. Sú určené všetkým tým, ktorí sa nemôžu rozhodnúť alebo nájsť alternatívu medzi jednotlivými bezpečnostnými triedami. Pri výbere multifunkčnej alternatívy však dajte na radu odborníkov, ktorí vám oznámia, čo je pre vás to najlepšie východisko.

Obvykle sú také multifunkčné dvere tými, ktoré kĺbia skutočne kvalitné bezpečnostné zámky a bezpečnostné triedy a dokážu tak zaistiť nielen vysokú bezpečnosť z interiéru, ale aj z exteriéru. Nevítaní hostia si tak na vás netrúfnu.

Špeciálne zárubne

Bezpečnostné dvere na prvú dobrú spoznáte pomocou mnohých faktorov. Jedným z nich sú špeciálne zárubne, ktoré majú niekoľko kotviacich bodov. Navyše majú aj veľmi moderné sofistikované zámky, cez ktoré sa len tak niekto nedostane.