Zaujímavosti o Prahe alebo poznáte ich všetky?
Lifestyle

Zaujímavosti o Prahe alebo poznáte ich všetky?

Praha v sebe skrýva množstvo zaujímavostí, o ktorých by bolo potrebné spísať knihu, aby ste sa zoznámili so všetkými. Pokiaľ nebývate konkrétne v hlavnom meste Českej republiky, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete poznať toľko zaujímavostí, ako miestne. Poďte s nami pozrieť pod pokrievku Prahy, ktorá láka za poslednú dobu nielen českých turistov, ale aj zahraničných občanov. Ak sa vám Praha páči, mali by ste o nej zistiť aj tie informácie, o ktorých ste doteraz nevedeli. Budete prekvapení, čo všetko pred vami už niekoľko rokov tají.

Guinessova kniha rekordov hneď na začiatok

Podľa Guinessovej knihy rekordov patrí Pražský hrad medzi tie najväčšie vôbec. Svojou rozlohou dosahuje hranicu takmer 7,5 hektárov. Pokiaľ ste ešte nemali možnosť navštíviť Pražský hrad, mali by ste to rozhodne urobiť. Je pochopiteľné, že nie každý má chuť navštevovať Pražský hrad, zvlášť v momente, keď ide o rodinu s deťmi. Deti sa skôr zaujímajú o zábavu, nie o naše pamiatky či históriu.

Vedeli ste, že Praha ponúka svojim návštevníkom relatívne veľa mostov, po ktorých je možné prejsť z jednej časti Prahy do druhej? Presný počet mostov sa zastavil na hranici 18, čo sú takmer dve desiatky mostov. Je neuveriteľné, že si tak môže návštevník vybrať most, ktorý má v danej chvíli najbližšie. Jedným z týchto mostov je aj Karlov most, ktorý patrí medzi najznámejšie. Známy je okrem Českej republiky aj v zahraničných štátoch a mestách.

Zoznámte sa s ďalšími zaujímavosťami

Praha ponúka aj ulicu Strakonickú, ktorá má niečo v rozmedzí od 14 do 17 kilometrov a patrí tak medzi najdlhšie Pražské ulice. Ak máte záujem prejsť ju celú, rozhodne by ste mali mať pri sebe dopravný prostriedok, či už sa jedná o bicykel alebo automobil. Pešo by ste tento úsek šli pomerne dlhú dobu.

Poslednou zaujímavosťou je počet pamiatok. Praha sa nimi môže pýšiť takmer na každom rohu, na rozdiel od iných miest. Ak chcete objavovať České pamiatky, mali by ste Prahu v najbližšom čase navštíviť.