Je možné prísť o financie? Áno, vieme, ako sa o ne ľudia prichádza
Money

Je možné prísť o financie? Áno, vieme, ako sa o ne ľudia prichádza

Dalo by sa povedať, že peniaze dnes doslova hýbu svetom. Nemali by sme ich preto brať ako samozrejmosť, aj keď si ich zarobíme pomerne veľa. Môže sa totiž stať, že lusknutím prstov o všetky naše peniaze prídeme, bez toho aby sme o to prosili alebo bez toho aby sme o to žiadali. Ľudia dnes nevie sporiť, neustále preto len rozhadzujú. Čo napokon vedie k otázke, či môžeme o financie naozaj prísť alebo či je to len niečo, čím nás chcú ostatní zastrašiť. Pravdou však je, že o peniaze môžeme naozaj prísť, a to doslova lusknutím prstov.

Existuje mnoho spôsobov, prečo ľudia prichádza o svoje peniaze. Najčastejšie o ne prídu z dôvodu hazardných hier, inokedy o ne prídu preto, že míňa hlava nehlava. Vybrali sme však iné príklady, ktoré sú často dôvodom toho, že ľudia postupne o peniaze prichádza.

Platíme veľké penále za účtovné trapasy

Tým myslíme treba neskoré podanie daňového priznania, ktoré vás môže stáť aj niekoľko tisíc korún. Tiež myslíme dôsledky situácií, v ktorých si povieme, či nám na to niekto príde. Konkrétne myslíme treba nedokonalosti vo faktúrach, neskoré splácanie faktúr alebo nevyriešené EET. To sú všetko veci, za ktoré hrozia obrovské penále a pokuty. Ak by sa na to prišlo, na čo sa napokon určite príde, potom o peniaze prídeme takou rýchlosťou, bez toho aby sme stihli mrknúť okom.

Splácame neskoro naše záväzky

Či už máme dlhy alebo len musíme každý mesiac zaplatiť peniaze za internet alebo mobilného operátora, stále platí, že naše záväzky splácame strašne neskoro. Len máloktorý človek nečaká až do posledného dňa, v ktorom má byť splátka uhradená. Keby sme radšej platili zavčasu všetko, čo platiť musíme, nemuseli by sme platiť sankcie alebo poplatky za neskoré splácanie, ktoré nás po sčítaní bude naozaj stáť majland.

nepočítame

Utrácať za veci hlava nehlava – to je štýl nášho hospodárenia s peniazmi. Lenže ako si kúpime drahý automobil, musíme sa opýtať, či máme dostatok financií na to, aby sme ho uživili alebo nie.