Medzi konsolidáciou a refinancovaním pôžičiek je jeden základný rozdiel
Money

Medzi konsolidáciou a refinancovaním pôžičiek je jeden základný rozdiel

Ak splácate drahý úver, jediným možným riešením je buď to konsolidácie alebo refinancovanie pôžičiek. Ak neviete, aké sú základné rozdiely medzi týmito dvoma pojmami, potom by ste si tento článok mali prečítať až do konca. Svojím spôsobom sa jedná o veľmi podobný produkt, ktorý v konečnom dôsledku rozdeľuje iba jeden malý detail. Poďte s nami nakuknúť do sveta financií.

Vyhnite sa vybavovanie konsolidácie alebo refinancovanie

Ešte pred tým, než vám popíšeme základné rozdiely v týchto dvoch pojmoch je potreba vás varovať. Ak by ste pri žiadosti o pôžičku v minulosti dôkladne premýšľali, teraz by ste nestáli pred rozhodnutím ísť si ju pomocou iných finančných produktov znížiť, čo sa týka úrokovej sadzby. Pre nabudúce je nutné sa drahým pôžičkám vyhnúť. Riešenie je následne síce nablízku, ale jedná sa o ďalší vybavovaní navyše. Okrem toho by ste si mali vždy požičiavať iba takú sumu, ktorú nutne potrebujete. Nikdy nepremýšľajte o tom, že si vezmete finančné prostriedky navyše.

Vrhnite sa teraz na základné rozdiely. Ak máte len jednu pôžičku, ktorá je príliš drahá a vy ju potrebujete znížiť, potom vás bude zaujímať refinancovanie pôžičky. To sa robí čisto len v prípadoch, keď sa jedná o jeden finančný produkt. Refinancovanie pôžičky nemusí byť uzavreté u rovnakej spoločnosti, u ktorej máte drahú pôžičku. Dopytovať sa môžete inde. V momente, kedy si refinancovanie vybavíte v inej bankovej spoločnosti, nemusíte sa o nič starať. Banka totiž všetko vybaví za vás, vrátane zaplatenia dlhu.

Kedy sa žiada o konsolidáciu?

Konsolidácia je tu pre žiadateľov, ktorí majú viac finančných produktov čiže pôžičiek. Pomocou konsolidácie sa pôžičky zjednotí do jednej, čím vám vznikne nižšia splátka. Okrem nižšie splátky sa tiež môže stať, že vám klesne doba splatnosti. Pri konsolidácii máte relatívne obrovskú šancu ušetriť až 50% nákladov na mesačných splátkach. Predstavte si, že mesačne ušetríte napríklad sumu 2 až 4 tisíc korún, podľa vašich pôžičiek a úrokových sadzieb.