Ušetrite finančné prostriedky na poistenie
Money

Ušetrite finančné prostriedky na poistenie

Povinnému ručenie sa pri nadobudnutí automobilu bezpochyby nevyhnete. Platiť ho musí inými slovami každý, kto si kupuje automobil. Na druhú stranu málokto dokáže na povinnom ručení skutočne ušetriť, pretože si nemyslite, že je to len o tom, nechať si porovnať ponuku. Áno, jedná sa o jeden z krokov, ako docieliť lacnejšieho poistenia, ale určite nie jediným. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Ušetrite finančné prostriedky na poistenie

Pokiaľ sa jedná o prvý automobil a doposiaľ nemáte žiadne bonusy, určite by ste sa mali obrátiť na porovnávacie portály, ako sme spomínali v predchádzajúcom odseku. Od toho sa však budú odrážať ďalšie možnosti úspory. Tou prvou je napríklad spísanie zmluvy na staršiu osobu, ktorá už automobil vlastní a má za niekoľko desiatok rokov maximálne možné bonusy. V takom prípade je možné na povinnom ručení ušetriť až 50% z celkovej sumy, čo už sa oplatí. Ak nemáte túto možnosť, nezúfajte, pár stoviek ušetríte aj v tejto situácii.

Ďalšie úsporou, po ktorej môžu siahnuť aj prvotné majitelia je voľba doby splatnosti. Poisťovne vám ponúknu niekoľko možností, od troch mesačné platby až po tú ročnej. Ak dáte finančné prostriedky dokopy, vyberte rovno ročnú platbu a oznámime vám prečo. V momente, keď zvolíte trojmesačné platbu, suma sa vám o pár percent zdvihne, a to z toho dôvodu, že ste nevyužili maximálnu možnú dobu a poisťovňa tak nemá istotu toho, že im neutečiete. Tretí úspora prichádza vo chvíli, keď ubehne onen jeden rok. V žiadnom prípade zmluvu nepredlžujte, pretože sa tým pripravíte o financie.

Novo si nechajte ponuky porovnať

Po uplynutí jedného roka si opäť nechajte ponuky porovnať. Tým získate o pár percent nižšiu sumu, a to z jedného prostého dôvodu. Ak by ste zmluvu predĺžili, vystavujete sa riziku, že tým podpíšete aj nové pravidlá, v ktorých nepochybne bude stáť, že museli kvôli tzv. Inflácii zdražieť. V neposlednom rade sa opýtajte u svojho zamestnávateľa, či nemáte možnosť mať poisťovací zľavy. V niektorých zamestnaniach je tento bod v benefitoch.