Kaktusové figy pozitívne ovplyvňujú zdravie. Ako?
Lifestyle

Kaktusové figy pozitívne ovplyvňujú zdravie. Ako?

Ľudské zdravie je možné posilniť mnohými spôsobmi. Zatiaľ čo niekto vsádza na bylinky, iný sa snaží posilniť svoju zdravotnú stránku tým, že vyskúša čosi netradičné, napríklad kaktusové figy. Tieto exotické plody sú k dostaniu pomerne dlhú dobu, najmä potom v čase vianočných sviatkov, kedy sa na pulty supermarketov dostávajú aj také plodiny, ktoré inak počas roka nie sú práve k dostaniu. Až sa budú obľúbené sviatky blížiť, namiesto ananásu dajte zelenú práve týmto plodinám, ktoré vás svojimi účinkami naozaj veľmi milo prekvapia.

Čo sú to kaktusové figy?

Exotických plodov je na trhu viac ako dosť a je to tak v poriadku. Každý totiž prináša do tela potrebné vitamíny a minerály, ktoré na svoje denné fungovanie potrebujeme. Vedľa spomínaného ananásu však narážame aj na kaktusové figy. Lenže čo to vlastne je?

Hovorím o plode takzvanej opuncie. Bežne sa s rastlinou stretnete aj v prírode. Plody, za ktorými stoja, sú oválneho charakteru a svojou veľkosťou môžu dosiahnuť až desať centimetrov. Sfarbené bývajú do žltej, zelenej až do červeného odtieňa farby.

Ako kaktusové figy prospievajú zdraviu?

Prečo by ste však tento druh netradičného exotického ovocia mali zakomponovať do svojho jedálnička? Dôvodov je rovno niekoľko. Predovšetkým sa postarajú o poriadnu dávku vitamínu C. Ten je významným pomocníkom, ktorý dokáže z imunitného systému utvoriť pevné rytierske brnenie, cez ktoré neprejde ani žiadny vírus, ani žiadna baktéria.

Vedľa vitamínu C kaktusová figa prinesie do tela aj vitamín B. Spoločne so všetkými obsiahnutými látkami napomôže k zníženiu cholesterolu v krvi, reguluje krvný lak a pomôže ho taktiež znížiť, ak bude na vysokých hodnotách.

Dôjde aj k ochrane sliznice žalúdka. Exotické plody sa ďalej podieľajú na bezproblémovom fungovaní tráviaceho traktu.