S iPadom vám už home office nič nepokazí
Business

S iPadom vám už home office nič nepokazí

Notebook na kolená, vankúš za hlavu, prikryť sa a do práce. Čas od času takto vyzerá home office nás všetkých. A kto tvrdí, že nie, ten u toho má ešte zatvorené oči. Všetko ale môže byť inak. Prečítajte si, ako vám iPad zefektívni prácu z domu.

iPad dokáže nahradiť počítač. Aspoň sa o tom v súvislosti s novým iPadom Pro 2021 hovorí.

Je to pravda?

Nie tak úplne. Ak pracujete s grafikou, videom alebo programujete, iPad vám moc neposlúži. Potrebujete Ak však nástroj pre bežnú kancelársku prácu – na písanie dokumentov, rešerš alebo komunikáciu s okolím – iPad si zamilujete.

Ako vám iPad pomôže na home office?

Zvládajte online meetingy odkiaľkoľvek

Pri práci na diaľku väčšinou máte veľa online meetingov. Preto potrebujete vhodné (tiché a upratané) miesto a softvér. V pracovných tímoch sa často používa aplikácie Zoom, ktorá na iPade funguje skvele (ak máte stabilné internetové pripojenie). Väčšinu funkcií, na ktoré ste zvyknutí zo svojho MacBooku alebo iného laptopu, nájdete aj na verziu pre iPad.

Spoľahnite sa na kvalitný zvuk do oboch smerov. O to sa postarajú 4 reproduktory a celkom 5 mikrofónov. Veľký displej s technológiou miniLED (v prípade 12,9 „varianty iPad Pro 2021) zasa zaručí jemný obraz a druhá strana uvidí vás (a v prípade potreby aj vaše okolie) bez problému vďaka 12Mpx kamere a 122 ° šírke záberu.

iPad si pritom pohodlne vezmete kamkoľvek – na terasu, na záhradu a s vypnutou kamerou pokojne aj do postele. Jediné, čo vás limituje, je dosah WiFi, čo ľahko vyriešite pripojením SIM karty s dátami.

Práve firemné dáta sú to, bez čoho sa pri práci na diaľku nezaobídete. iPad podporuje všetky štandardne využívané cloudové aplikácie ako iCloud, Google Disk alebo Dropbox. Priamo z nastavení iPadu sa tiež ľahko pripojíte k firemnej sieti cez VPN a nepotrebujete žiadnu externú aplikáciu.

Pripojte klávesnicu a používajte iPad ako počítač

Uvažujete o iPadu, ale nezaobídete sa bez myši a klávesnice? Žiadny problém, iPad podporuje každé Bluetooth príslušenstvo, takže ho môžete používať takmer rovnako ako notebook.

Úplne iný zážitok vám ale ponúkne písanie rukou pomocou Apple Pencil. Získate pocit, skoro ako by ste písali na papier. A urobíte aj niečo pre svoje zdravie, pretože pozícia je prirodzenejšie ako pri používaní klávesnice.

S Apple Pencil môžete robiť poznámky aj priamo do dokumentov. Ak máte v ruke papier, naskenujte ho pomocou fotoaparátu, doplňte poznámky a pošlite e-mailom.

Dokumenty upravujte v aplikácii Google Docs, ktorá poskytuje podobné prostredie ako známy Word.

K iPadu navyše ľahko pripojíte externý monitor adaptérom lightning na HDMI alebo skrz UBS-C kábel. Môžete využiť aj bezdrôtovú technológiu AirPlay.

Kúpte si iPad 2021 alebo iPad Pre 2021 a pustite sa do práce!