Ako bezpečne nakupovať oblečenie na internete
Fashion

Ako bezpečne nakupovať oblečenie na internete

Nakupovanie na internete sa v posledných rokoch stalo skutočne obľúbené. Ľudia prestávajú chodiť do kamenných predajní, pretože nechcú stáť v dlhých radoch pri pokladniach a nechcú sa prehrabávať v ponúkanom množstve produktov, kedy navyše často nenájdu ani to, čo hľadajú. Pravdou navyše je, že na internete sa dnes nájde skutočne všetko. Či už chcete kúpiť kozmetiku, oblečenie, elektroniku alebo potraviny, všetko si môžete privolať až do domu.

Bohužiaľ treba spomenúť, že najmä pri nakupovaní oblečenia na internete by ste mali byť trochu opatrnejší. Predsa len je internet stále nebezpečné miesto, ktoré vás pokojne môže okradnúť o ťažko zarobené peniaze. Aby ste tomu predchádzali a nenechali sa nachytať, poradíme vám, ako efektívne, a hlavne bezpečne, na internete oblečenie nakupovať.

Pozerajte sa na referencie obchodu

V poslednej dobe pribudlo na internete obchodov, ktoré sa podobajú klasickému Ebayi alebo AliExpressu. Pribudlo teda medzi klasickými obchodmi veľké množstvo čínskych e-shopov, ktoré sa však na prvý pohľad zdajú byť klasickými českými internetovými obchodmi. Majú dokonca uvedené sídlo v Prahe, čeština je na webovej stránke dokonalá, navyše majú uvedené aj obchodné podmienky. Nič sa nejaví ako podozrivé. Lenže keď z e-shopu tovar objednáte, zrazu vám príde e-mail, že tovar príde až počas šesťdesiatich dní. Je teda jasné, že ste skočili na slaninu.

Takejto situácii však môže predchádzať čítaniu referencií. Čínske e-shopy nemajú ani jednu jedinú referenciu, maximálne sú predmetom diskusií, v ktorých sa rovnako dočítate, nech tovar z daných e-shopov neobjednávate.

Pozor na platbu vopred

Aj keď je platba vopred to, nad čím ľudia neváhajú, pretože je to zadarmo, v niektorých prípadoch to radšej nechajte na starej dobrej dobierke. Hlavne vtedy, keď odkupujete bazárový tovar, ktorý nemusí byť práve v takom stave, ako sa popisuje.