Štyri naše zlozvyky, vďaka ktorým trpí peňaženka anorexiou
Money

Štyri naše zlozvyky, vďaka ktorým trpí peňaženka anorexiou

Obávate sa, že vo vašej peňaženke nie je ani cent? A čo je toho dôvodom? Myslíte si, že je to peňaženkou, ktorá neustále stráca mince? Opak je však pravdou. Za to, že naša peňaženka trpí anorexiou, si môžeme len my sami, konkrétne naše zlé návyky. Naše zlé návyky sa významne podieľajú na tom, koľko platíme za energie alebo koľko platíme za vodu. Možno si to ani neuvedomujeme, ale skutočne plytváme peniazmi, čo sa prejaví v návrhu zákona, na ktorý sa môžeme tešiť začiatkom tohto roka.

Určite viete, že sa začína zdražovať. Zdražuje sa nielen energia, ale aj voda. Dodávatelia jednoducho nemôžu konať inak. Nepomôže ani prechod k lacnejšiemu dodávateľovi, pretože každý dodávateľ energií zdražuje a zdražuje aj voda. Neexistuje teda iné riešenie ako šetrenie. A aby sme ušetrili, musíme sa zbaviť svojich zlozvykov.

1) Začnime zhasínať svetlá

Žiaľ, stáva sa to dnes a denne – nezhasíname za sebou svetlo, ani keď už nie sme v miestnosti. Náš dom sa potom rozsvieti ako vianočný stromček a naše náklady na elektrinu prudko stúpnu.

2) Naučte sa vetrať len krátko

Vetranie je v zime určite dôležité, ale neznamená to, že musíte vetrať dlhé hodiny. Vetrať stačí len krátko, ideálne niekoľko minút, aby teplo z kúrenia neunikalo.

3) Otvorte záclony a závesy

Počas vykurovacej sezóny skontrolujte, či máte nad vykurovacím telesom zatiahnuté závesy. Ak áno, okamžite ich otvorte. Nechcete vyhrievať závesy, ale interiér. Ak sú ťažké závesy nad vykurovacím telesom, teplo prúdi do nich a neprúdi do interiéru.

4) Inštalácia LED žiaroviek

Ak chcete zabrániť plytvaniu elektrickou energiou, nainštalujte do všetkých svietidiel vo svojej domácnosti LED žiarovky. Je to síce drahšia záležitosť, ale na druhej strane sa výrazne zmení váš ročný účet.