Tvrdosť matraca ako dôležitý parameter pri výbere matraca
Home

Tvrdosť matraca ako dôležitý parameter pri výbere matraca

aistiť si komfortný spánok, to nie je práve ľahké. Aby sa vám naozaj dobre zaspávalo a dobre spalo, je kľúčové mať matrac, ktorý bude dokonalým spacím spoločníkom. Pri výbere kvalitného matraca hrá úlohu niekoľko parametrov, a to rozmery, nosnosť, ďalej rozdelenie do zón a samozrejme jeho tvrdosť. Posledné spomínané kritérium rozdeľujeme do štyroch stupňov.

Mäkké matrace sú telu prispôsobivé

Latexové matrace alebo matrace zo studenej peny, respektíve ich tvrdosť je možné označiť číslom 1. Sú maximálne prispôsobivé, čo je ich hlavný benefit. Okrem toho sú skvele elastické a vďaka mäkkosti sa hodia aj pre osoby, ktoré trpia na problémy s kĺbmi alebo ktorí majú zníženú pohyblivosť, respektíve hybnosť.

Mäkké matrace prvého stupňa sú skvelé aj ako prevencia proti preležaninám čiže sa hodia ľuďom, ktorí sú na nejaký čas upútaní na lôžko.

Stredné matrace zachovávajú svoju tvárnosť

Pružinové alebo sendvičové matrace sú väčšinou tvrdosti druhého stupňa. Pýši sa predovšetkým tým, že zachovávajú svoju tvárnosť a tiež elasticitu ako takú. Poskytujú maximálnu oporu pri spánku na boku, preto sú pre ľudí preferujúcich práve túto polohu gólom do čierneho. Prípadne sú vhodné aj pre tých, ktorí majú tendenciu počas noci polohu niekoľkokrát meniť.

Tvrdé matrace pre spánok na bruchu

Patríte medzi jedincov, ktorí často spia na bruchu? Potom sú pre vás ako stvorené tvrdé matrace, ktoré nesú označenie číslo 3. Zo štatistík vyplýva, že záujem o ne je predovšetkým od ľudí mladej generácie alebo u jedincov, ktorí vážia do 120 kilogramov. Aj tu nájdeme ako pružinové, tak sendvičové matrace.

Veľmi tvrdé matrace pre spánok na chrbte

Pokiaľ ale skôr spíte na chrbte, vhodné sú pre vás veľmi tvrdé matrace, ktoré zabraňujú prepadaniu v oblasti bedier. Inými slovami tak podporujú správne držanie chrbtice.